Долучайтесь до створення лівої партії «Соціальний рух»

Робітники і молодь України працюють над створенням антиолігархічної партії 

Оргкомітет партії «Соціальний рух»

До моменту збору 10 000 підписів діятиме ГО «Соціальний рух»

Триває збір підписів за створення справжньої лівої партії українських працівників. Як відомо, ще 16 листопада 2016 року відбулись установчі збори зі створення політичної партії «Соціальний рух». Більше сотні шахтарів, металургів, освітян, ІТ-шників, лікарів, юристів і студентів з різних міст України зібрались у приміщенні БК Криворізького залізорудного комбінату.

Зборами було ухвалено рішення про створення нової партії лівого спрямування, що поєднуватиме орієнтацію на робітничий клас з використанням інноваційних принципів політичної організації. «Партія виступатиме проти жахіть ринкових реформ та свавілля роботодавців», – зазначають учасники.

Захід розпочався вступним словом лідера незалежного профспілкового руху міста Юрія Самойлова. «В українському суспільстві існує соціальний запит на політичну силу, яка б представляла інтереси робітників і усіх трудящих. Україні потрібна сила, яка б вносила соціальний порядок денний у протести, які найближчим часом сколихнуть країну», – підкреслив головуючий Володимир Чемерис. Шахтарка Алла Латнерзаявила, що, користуючись своїм всевладдям, начальники підприємств придушують будь-які спроби робітничої самоорганізації, тому працівникам потрібно мати свою партію.

Також було зачитано привітання з інших країн, які славляться сильним лівим та профспілковим рухом. Зокрема, від активістів французької «Нової антикапіталістичної партії» / Возз’єднаного Четвертого інтернаціоналу та британських профспілок / близької до соціалістичного крила лейбористів ініціативи «Ukraine Solidarity Campaign». Від платформи «Маркс ХХІ» німецької партії «Die Linke» виступив Антон Тун. На думку виступаючих, саме робітнича солідарність допоможе встановленню миру в Україні.

За основу схвалено проект програми, базований на антиолігархічних вимогах «Плану соціальних змін», що отримав схвальну оцінку у трудового люду під час Євромайдану. Головними ідеями є заборона мільйонерам займати державні посади, жорстке оподаткування олігархічного капіталу, покінчення з офшорами, а також побудова демократичної економіки замість капіталістичної. Активісти вважають, що такі сфери, як медицина, освіта, транспорт чи ЖКГ, є загальним благом, а не сферою отримання прибутків. Сьогодні трудящі позбавлені впливу на політику, тож створювана партія має стати оазою народовладдя й демократії участі. Її діяльність базуватиметься на таких принципах, як регулярне звітування про фінанси, безлідерність та участь членів у прийнятті рішень шляхом електронного голосування, – заявив активіст Віталій Дудін, презентуючи статут.

Окрім цього, зборами було сформовано керівні органи із забезпеченням представництва різних статей, регіонів та професій. До Ради партії «Соціальний рух» увійшли: Сніжана Олексунь (педагог, Кривий Ріг), Світлана Шапран (бухгалтер, Кривий Ріг), Оксана Кривда (активістка «СР», Черкаси), Юрій Самойлов (представник гірників, Кривий Ріг), Володимир Чемерис (голова ГО «СР», Київ).

Тепер активіст(к)и збирають підписи на підтримку створення партії, що встане в опозицію до грабіжницьких ринкових реформ та покладе край жебрацьким соцстандартам.

Поставити підпис за створення партії«СР»

Приєднатись до ГО «СР»

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт