ЗАЯВА: «Ліва опозиція» обурена створенням її клону сталіністами

Створення об’єднання «Ліва опозиція» за участі КПУ і ПСПУ є паразитуванням на ідеях соціальної справедливості, що суперечить як здоровому глузду, так і чинному законодавству, упевнені активісти соціалістичного об’єднання «Ліва опозиція»

Колектив «Лівої опозиції»

Ліва опозиція

«Ліва опозиція» утворена у 2011 році молодими лівими і принципово виступала проти Симоненка та інших сталіністів

Створення ВГО «Ліва опозиція» за участі КПУ і ПСПУ є паразитуванням на ідеях соціальної справедливості, що суперечить як здоровому глузду, так і чинному законодавству, упевнені активісти соціалістичного об’єднання «Ліва опозиція». «ЛО», що створена лівою молоддю у 2011 році та брала участь у подіях на Майдані, обурена спробою приватизувати її назву сталіністами і русофілами.

Історично «Лівою опозицією» себе називали ті комуністи, які боролись проти тоталітаризму та російського шовінізму в СРСР. «Саме після придушення внутрішньопартійної опозиції, насамперед лівої та об’єднаної, з утвердженням одноосібної влади Й. Сталіна починається згортання коренізації», – зазначає українознавець, к.ф.н. Сергій Денисюк.

Називатись лівими у сучасному розумінні «симоненківці» теж не мають права, оскільки не словом, а ділом довели ворожість трудящим. КПУ назвала диктаторські закони від 16 січня 2014 року «цивілізованими» й «демократичними», а розстріл нафтовиків у Жанаозені – «мудрим» і «адекватним» кроком.

Нинішнім ідеалом для псевдо-лівих є імперська і капіталістична Росія. ПСПУ взагалі за своєю риторикою мало відрізняється від ультраправих і чорносотенців. Одна зі статей на їхньому сайті закликає до боротьби проти «феміністок», «гендер-освіти» і «таємних масонських організацій». Такі звинувачення зазвичай лунають з боку неонацистів.

Реєстрація об’єднання з такою назвою буде незаконною. Відповідно до статті 10 Закону України «Про громадські об’єднання», власна назва громадського об’єднання не повинна бути тотожною власним назвам інших громадських об’єднань, повідомлення яких прийнято в установленому Законом порядку. Зазначимо, що «Ліва опозиція» легалізована шляхом повідомлення під назвою громадянський рух «Ліва опозиція» ще 7 березня 2012 року, про що зазначено на сайті Державної реєстраційної служби України.

Згідно Порядку ведення Реєстру громадських об’єднань, реєстратор проводить перевірку тотожності власної назви у момент подачі документів для реєстрації ГО. Порушення статті 10 Закону є підставою для відмови у реєстрації.

«Якщо нам стане відомо про реєстрацію громадської організації «Ліва опозиція», то ми звернемось до адміністративного суду з позовом про скасування такого рішення. Є судова практика, яка дозволяє прогнозувати позитивне рішення», — заявляють представники «Лівої опозиції». Так, постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.12.2013 року було задоволено позов ГО «Ніхто крім нас» про визнання протиправним рішення про реєстрацію юридичної особи з назвою позивача. У рішенні сказано, що перевага віддається об’єднанню громадян, яке першим подало заяву про легалізацію.

«Реєстрація двох громадських організацій із схожими назвами, які мають незначні відмінності є неприпустимою», — наголошується у постанові Київського окружного адмінсуду від 14 травня 2015 року.

«Отже, «ребрендинг» КПУ і ПСПУ є насправді зухвалою крадіжкою. Ці сили не мають нічого спільного з боротьбою за демократію і соціалізм», — резюмують ліві активісти.

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт