Робітники приїхали до Києва за зарплатами (ФОТО)

2 березня 2015 р. у Києві пройшов ряд акцій соціального протесту. Зранку гучна колона робітників скандуванням вирушила від метро “Арсенальна” до Верховної Ради. Кілька тисяч людей зібралися з бадьорим настроєм, незважаючи на снігопад. Незважаючи на те, що засідання парламенту перенесли на 16.00. Шахтарі із Заходу та Сходу України вимагали фінансувати вугільну галузь, а працівники заводу “Південмаш” – озвучили вимогу погасити борги по зарплаті

Оргкомітет партії
соціальної революції

"$42 млрд у топ-100 Forbes, але грабують народ?"

2 березня 2015 р. у Києві пройшов ряд акцій соціального протесту. Зранку гучна колона робітників вирушила від метро “Арсенальна” до Верховної Ради. Кілька тисяч людей зібралися з бадьорим настроєм, незважаючи на снігопад. Незважаючи на те, що засідання парламенту перенесли на 16.00. Шахтарі із Заходу та Сходу України вимагали фінансувати вугільну галузь, а працівники заводу “Південмаш” – озвучили вимогу погасити борги по зарплаті. Захід підтримали учасники Оргкомітету партії соціальної революції, озвучивши також гасла проти нової пенсійної реформи у вигляді законопроекту №2212.

На гірники з ДП “Вугілля України” зарплату бачили востаннє у грудні, а влада пропонує вирішити проблеми, закривши шахти взагалі. Шахтарські профспілки вважають, що інвестиції держави у вугільну галузь – це збереження тисяч робочих місць і шлях до зменшення енергетичної залежності України. Їх вимоги – прийняття змін до Держбюджету та відставка профільного міністра Володимира Демчишина. Але на думку соціал-революціонерів, відставки міністра енергетики недостатньо – ліквідація шахт продиктована неоліберальними реформами влади (держава усувається зі сфери економіки, стверджуючи, що “вільний ринок” дивом врегулює все сам).

Критикувати соціальну політику нинішньої влади неможливо, бо вона відсутня. Йдеться не про окремі помилки, а про цілеспрямоване впровадження реформ, спрямованих на погіршення становища трудящих, підкреслив у виступі лівий активіст Віталій Дудін. “Цей Уряд прийшов до влади як “Уряд камікадзе”. Насправді, своєю політикою вони вбивають простих людей, а потім повернуться до своїх капіталів, – зазначив представник “Лівої опозиції” Захар Попович”. – За умови продовження цих реформ Україна позбавлена майбутнього”. “За рік курс долара зріс утричі. Отже, виходить, що тепер аби себе прогодувати слід працювати не 8 годин, а 24 години на добу?”, – задають риторичне питання ліві. Звичайно, альтернатива є: ліквідація олігархії як класу та перерозподіл її багатства.

"Не вмієш працювати - йди в депутати". Трудящі стомились від влади паразитів

Окремо говорилось про небезпеки нової пенсійної реформи (законопроект №2212): МВФ вимагає урізати пенсії працюючим пенсіонерам на 15% і підвищити «пільговий» пенсійний вік на 5 років (для гірників, водіїв міського транспорту, сільгосп. робітників). “Нас грабують олігархи, а не водії, гірники і доярки”, – мовилось на одному з плакатів. Уряд цинічно хоче перекласти відповідальність за кризу на тих, хто й так працює у шкідливих умовах.

Після пікету біля будівель ВР та Кабміну робітники “Південмашу” та ліві активісти рушили до Генеральної прокуратури України. Представники Генпрокуратури запевнили, що провадження по невиплаті зарплати буде взяте під контроль керівництва ГПУ. Також буде відкрите провадження за фактом побиття профспілкового активіста Євгенія Деркача, що сталося 19 лютого ц.р.

"Женя, мы с тобой", - працівники "Південмашу" вимагають розслідувати побиття профспілкового активіста

 

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт