Міліція охороняла підвищення пенсійного віку (ВІДЕОДОКАЗ)

Міліція перешкодила акції «Проти скороченя життєвого віку». Оргкомітет партії соціальної революції мав намір провести пікет біля профільного комітету Верховної Ради, де у той момент розглядався законопроект №2212 про згубну пенсійну реформу. Міліціонери заявили, що проводити заходити біля Адміністрації Президента України заборонено. Після того, як активістів виштовхали за огорожу, вони вивісили плакати на цій огорожі, а також перешкоджали проїзду автомобілів

Оргкомітет партії
соціальної революції

Закону про мирні збори в Україні нема, але міліція застосувала силу до активістів

Міліція перешкодила акції «Проти скороченя життєвого віку». Оргкомітет партії соціальної революції мав намір провести пікет біля профільного комітету Верховної Ради (вул.Банкова, 6-8), де у той момент розглядався законопроект №2212 про згубну пенсійну реформу. Міліціонери заявили, що проводити заходити біля Адміністрації Президента України заборонено, хоча закону про мирні збори в Україні немає. Після того, як активістів виштовхали за огорожу, вони вивісили плакати на цій огорожі, а також перешкоджали проїзду автомобілів. Всі водії, які підтримали вимоги мітингу, були пропущені.

Серед гасел: "Підвищуйте зарплату, а не пенсійний вік" та "Проти скорочення життєвого віку"

Законопроект №2212 розроблений на вимогу МВФ і є вигідним українським олігархам, адже знецінює вартість робочої сили. Пенсії працюючим пенсіонерам будуть урізані на 15%, а «пільговий» пенсійний вік ряду категорій працівників підвищиться на 5 років (серед них — гірники, водії міського транспорту, працівники агросектору та шкідливих виробництв). Експертне управління ВР розкритикувало проект: “Пропозиції призведуть до безпідставної зміни вимог щодо віку та стажу для призначення пільгових пенсій і, як наслідок, до порушення прав громадян, які працювали в шкідливих умовах праці”. Активісти не виключають, що згодом пенсійний вік підвищиться для всіх.

"Южмашу" - поддержку государства

«Здавалось, що гіршої пенсійної реформи ніж та, яку провів Тигіпко у 2011 році, бути не може. Але Уряд та парламент мають намір ухвалити ще гірший закон», — зазначив активіст Віталій Дудін. Інший виступаючий — Ігор Панюта — підкреслив, що погіршення стосуватимуться навіть правоохоронців, однак вони сьогодні опинились на боці капіталістів. «Головний ворог — усередині країни», — резюмував він. Присоромлені міліціонери взяли газету “Соціальна революція”.

Замість заходів жорсткої економії, на думку активістів, слід, навпаки, підвищувати зарплати та соцвиплати. Це стимулюватиме купівельну спроможність населення, пожвавить економіку, створить нові робочі місця та можливості для самозайнятості. Альтернативою підвищенню пенсійного віку, за словами соціалістів, є підвищення оподаткування олігархів, денонсація офшорних угод, списання боргу перед МВФ.

Крім того, на акції висловили солідарність з працівниками українських підприємств, які добиваються виплат заборгованостей з зарплат, зокрема, на “Південмаші”. 25 лютого на протест у Дніпропетровську вийшли 500 чоловік. На тому тижні один із лідерів робітників, активіст НПГУ Євген Деркач піддався нападу невідомих.

Варто зазначити, що 2 березня ц.р. плануються протести у зв’язку зі змінами до Держбюджету-2015. Зокрема, волинські вугільники вимагатимуть дотацій для шахт. Швидше за все, у цей день буде розглядатись і законопроект №2212. Готуймось до протестів!

UPD. Комітет із соціальної політики схвалив законопроект №2212.

Такий пасок активісти пропонують затягнути на депутатах

Джерело фото: “Соцпортал”

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт