Трудовий кодекс: громадськість не підтримала реформ Януковича (ФОТО)

24 січня 2015 року в Українському Домі відбулося обговорення щодо необхідності прийняття проекту Трудового кодексу, організоване Громадською радою при Міністерстві соціальної політики. Активісти “Лівої опозиції” та Оргкомітету партії соціальної революції розгорнули банер “Янукович теж хотів новий Трудовий кодекс”. Гасло на чорному фоні нагадувало, що попередній режим згубила, у тому числі, зневага до людей праці

Колектив “Лівої опозиції”

Голова Громадської ради про Мінсцополітики Г.Кабанченко підкреслив, що проекти ТК розроблялись непублічно

24 січня 2015 року в Українському Домі відбулося обговорення щодо необхідності прийняття проекту Трудового кодексу, організоване Громадською радою при Міністерстві соціальної політики. Активісти “Лівої опозиції” та Оргкомітету партії соціальної революції розгорнули банер “Янукович теж хотів новий Трудовий кодекс”. Гасло на чорному фоні нагадувало, що попередній режим згубила, у тому числі, зневага до людей праці. Представники профспілок та громадських організацій дійшли висновку, що прийняття ТК є непотрібним.

Соціал-революційні активісти прийшли на обговорення з метою донести чітку позицію: навіть обговорювати перегляд трудового законодавства, коли влада належить великому капіталу, небезпечно. За цих умов зміна закону про працю призведе лише до погіршення становища працівника. Соціальний діалог стане лише легітимацією антиконституційних рішень депутатів.

Громадськість дійшла висновку, що обговорювати новий кодекс не на часі - потрібно точково вдосконлювати існуючий КЗпП

Наразі існує два документи – проект Мінсоцполітики і законопроект №1658 авторства депутата Михайла Папієва. Обидва документи містять положення, що урізають права трудящих. Представник Міністерства соціальної політики визнав, що розробляючи свій акт, фахівці взяли за основу законопроект №1108 – той документ, розроблений Партією регіонів і схвалений у травні 2008 року.

Голова Громадської ради при Мінсоцполітики Григорій Кабанченко підкреслив, що проект ТК, презентований Мінсоцполітики у листопаді 2014 року, розроблявся непублічно і без залучення громадськості. Навіть шеф-редактор журналу “Роботодавець” Віктор Хмільовський заявив, що пропозиція прийняти такий документ, що не враховує позиції обох сторін соціального діалогу, призведе до загрози національній безпеці.

Замість прийняття нового Трудового кодексу слід вносити точкові зміни до чинного КЗпП, які покращать становище простих працівників. Це, зокрема, розширення права на страйк, запровадження пені за затримку заробітної плати. Про це заявив активіст “Лівої опозиції” Віталій Дудін і ця ж позиція була відображена у резолюції громадського обговорення.

Показово, що цей захід проігнорували міністр соціальної політики Павло Розенко та голова профільного комітету Верховної Ради Людмила Денісова. У свою чергу представники громадськості заявили, що будуть рішуче протидіяти спробам закабаленню працівників в інтересах олігархів.

Всі бажаючі отримали свіжий випуск газети “Соціальна революція”, присвячений, зокрема, ліберальним антинародним реформам.

Банер "Янукович теж хотів новий Трудовий кодекс". Присутні погодились, що спадок Януковича непотрібно чіпати

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт