Не урізати, а переймати досвід Ісландії та Франції, – мітинг проти економії (ФОТО)

Близько десяти тисяч громадян вийшли на соціальний протест проти бюджетних урізань. До заходу, що проходив під антиолігархічними гаслами, приєднались представники студентської профспілки “Пряма Дія”, “Лівої опозиції”, Оргкомітету партії соціальної революції та інші ліві активісти

Колектив “Лівої опозиції”

"Хай оплачує еліта медицину і освіту"

Близько десяти тисяч громадян вийшли на соціальний протест проти бюджетних урізань. Акція, організована Федерацією профспілок України, зібрала близько 7 тисяч осіб під Верховною Радою. Ще кілька тисяч чорнобильців та колишніх військових вимагали від Кабінету Міністрів України не скорочувати пільги. Захід під ВР, що проходив під антиолігархічними гаслами, підтримали представники студентської профспілки “Пряма Дія”, “Лівої опозиції”, Оргкомітету партії соціальної революції та інші ліві активісти.

Виступаючі наголошували на неприпустимості схвалення Держбюджету-2015, що передбачає зниження соціальних стандартів. Не прості працівники, а олігархи повинні наповнювати казну. Справедливим буде передати їхню власність народу. Також промовці вказали на необхідність переймати прогресивний досвід Франції щодо запровадження 70%-ого податку на розкіш, а також брати приклад з Ісландії, яка відмовилась виплачувати борги МВФ. У заході взяли участь тисячі лікарів, освітян, шахтарів, комунальників, а також позичальників з “Кредитного майдану”. Очікуючи таку масову акцію, Уряд навіть заперечив намір ліквідувати стипендії чи підвищувати пенсійний вік. По неофіційним каналам задля дискредитації заходу влада навіть пустила брехню про те, що він організований олігархами з “Опозиційного Блоку”.

Ліва молодь запалювала профспілчан гаслами “Олігархи-паразити не дають нам вільно жити”, “Буржуїв – за грати, а не в Кабмін і Раду”, “МВФ кредити заважають жити”, “Геть міністрів-капіталістів”. Активісти “Лівої опозиції” й Оргкомітету ПСР поширили кількасот екземплярів газети “Соціальна революція”. Всупереч нав’язуваній владою антикомуністичній істерії, громадяни прихильно ставились до прапору Європи Соціалістичної.

Якщо навіть до недавніх пір пасивна Федерація профспілок України організовує масові протести, то це означає, що робітничий клас дійсно заганяють в умови ХІХ століття. Не сумніваємось, що відповідь буде адекватною. Є надія, що все не обмежиться єдиним поривом, а призведе до утворення потужного соціального руху, що об’єднає простих робітників, студентів, пенсіонерів та дрібних підприємців. Якщо влада продовжить впровадження грабіжницьких реформ, то новий, соціальний Майдан неминучий.

Також по темі: Робота коаліції розпочнеться з урізання прав

Програма Уряду: соціальні права урізатимуть три роки

Затягування пасків слід почати з олігархів

"Ми творимо багатство, вони - бідність". Збір біля Стадіону ім.Лобановського

Агітація за відкриту бухгалтерію - проти високих тарифів

"Одну кулю в лоб чи всю країну в гроб?" Риторичне питання

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт