ВІТАЛІЙ ДУДІН: “Першоканалізація”

Каналізація настроїв. Відтепер цей термін має специфічне українське звучання: невдоволення народу можна спрямувати у безпечне русло, а саме в напрямку боротьби з іноземними каналами. Замість зомбіювання російськими серіалами на “Первом канале”, ви приречені мовчки дивитися серіал “Як влада піклується про маленького українця”

Віталій Дудін, активіст "Лівої опозиції"

Каналізація настроїв. Відтепер цей термін має специфічне українське звучання: невдоволення народу можна спрямувати у безпечне русло, а саме в напрямку боротьби з іноземними каналами.

Судячи з нижченаведеного фото, офіційні заходи в рамках святкування 30-річчя подій, описаних в романі “1984″ тривають. Поборовши наркоторговців (а недобитих – включивши до своїх лав), у Дніпропетровську міліція перевірила готелі на дотримання заборони про ретрансляцію російських телеканалів. Такий “моніторинговий рейд” погрожує застосуванням адміністративних санкцій.

А ви гадали, що міліціонери сидять в тилу без діла?

“За один день вони відвідали 10 готелів, в результаті жодного порушення законодавства виявлено не було” (цікаво, чи всі отримані хабарі підуть на допомогу АТО?).

“Але робота по перевірці трансляції… у школах, лікарнях, готелях та будинках відпочинку буде продовжена і надалі” (скажімо, лежить хвора бабця у лікарні, а їй такій – бац! – і виключають улюблений серіал: “Хватит зомбироваться! Ты уже зазомбировалась полностью вся!”).

Якщо вам пощастило не лежати у лікарні чи готелі, скоро ви зустрінете ментів у себе вдома: приміром, Держкіно звітує про заборону 9 російських фільмів для домашнього відеопоказу (серед них навіть мелодрама “Разрешите тебя поцеловать”, назву якої трохи переплутали). Можна прибрати рашу з телебачення. Але хто прибере рашу з мізків наших державних мужів, які безпрецедентні соціально-економічні провали звикли маскувати убогими піарськими ефектами?

Модель, яку обрала наша держава, відкриває можливості для кар’єрного зростання консерваторам та іншим маніакальним прихильникам тотального контролю. Уряд бажає за будь-яку ціну уникнути конфлікту з олігархами. Я не виключаю намагань Кремля впливати на формування громадської думки українців. Але вона здійснюється на якісному грунті, підготовленому “нашою” владою. Знищення олігархії як класу дозволило б Україні зміцнити незалежність і врятувало б від економічної кризи. Наступним кроком стало б звільнення людини від диктату капіталу.

Це всім зрозуміло. Але рішення поки що будуть інші. Напрошується аналогія з ідеєю прем’єр-міністра про загальне декларування видатків: здавалось би всі й так знають, в кого сконцентровані усі багатства, але контролювати будуть не олігархів, а усе суспільство. І це запорука  стратегічної поразки.

Словом, радійте глядачі: замість зомбіювання російськими серіалами на “Первом канале”, ви приречені мовчки дивитися серіал “Як влада піклується про маленького українця”. Коли логіка замінюється патріотизмом, то неважливо, який колір прапора є головним елементом такого патріотизму.

“В рот я канал “Первый канал”, – співав в одній з версій свого хіта росіянин Noize MC, спонукаючи глядачів викидати телевізори з вікна. І це слушна думка. Значно краще, аніж створювати новий простір для міліцейської корупції.

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт