ГАСЛА МОМЕНТУ: Закон про санкції введе окупаційні порядки

Прийнятий у першому читанні з метою захисту від іноземної агресії законопроект «Про санкції» перетворить українську державу на окупаційну адміністрацію. «Наша держава перетвориться у «Росію без Путіна» у найгіршому розумінні: свавілля буде чинитись під гаслами захисту від агресії Кремля», — вважає соціалістичне об’єднання «Ліва опозиція»

Колектив “Лівої опозиції”

Розмиті формулювання дозволять обмежувати права і свободи простих громадян

Прийнятий у першому читанні з метою захисту від іноземної агресії законопроект «Про санкції» перетворить українську державу на окупаційну адміністрацію. «Розмиті формулювання дозволять обмежувати права і свободи простих громадян. Наша держава перетвориться у «Росію без Путіна» у найгіршому розумінні: свавілля буде чинитись під гаслами захисту від агресії Кремля, — вважає соціалістичне об’єднання «Ліва опозиція». — З політичної точки зору цей закон має спрямувати невдоволення ситуацією у безпечне для «наших» олігархів русло шляхом звинувачення Росії в усіх внутрішніх бідах».

Згідно статті 1, санкції можуть застосовуватись і до громадян України. Всупереч Конституції, обмеження накладаються без рішення суду. Закон передбачає колективну відповідальність: вчинення одного з порушень державою призведе до санкцій проти всіх громадян певної держави. Тлумачити наявність підстав будуть президент, парламент, Уряд, СБУ і НБУ. Санкції застосовуються за рішенням РНБО та вводиться у дію Президентом України на невизначений термін.

Підстави для застосування санкцій, на думку лівих, виписані більш, ніж абстрактно: це дії, які створюють потенційні загрози національним інтересам чи порушують інтереси держави. Під це визначення можуть потрапити усі незгодні з правлячим курсом, включаючи матерів, які протестують проти примусової мобілізації своїх дітей. Під формулюванням «дії, що призводять до обмеження права власності, завдання майнових втрат» може розумітись навіть страйк чи інший захист соціальних прав, що здійснюється на підприємстві. «Якщо власникові здаватиметься, що робітники заблокували вхід до фірми, протестуючи проти невиплати зарплат, то він звернеться до РНБО? Адже не вказано, в чому має полягати обмеження прав і який об’єм шкоди це повинно завдати», — обурюються у «Лівій опозиції». При цьому соціалісти упевнені: під діями, які перешкоджають «повноцінному здійсненню громадянами України належних їм прав і свобод» може розумітись якраз антисоціальна політика Кабінету Міністрів України.

Згідно законопроекту, можуть бути застосовані, зокрема, такі обмеження: 1) блокування активів (тимчасове обмеження права власності); 2) припинення надання послуг зв’язку; 3) обмеження пересування; 4) блокування Інтернет-сайтів; 5) заборона діяльності громадських об’єднань і партій. Небезпеку становить і «припинення культурних обмінів, наукового співробітництва, освітніх та спортивних контактів». «Навряд чи ізоляціонізм пришвидшить порозуміння між народами», — вважають ліві активісти.

За словами представників «Лівої опозиції», незалежності України, передусім, загрожує ліберально-олігархічний курс влади. Частину із запропонованих заходів потрібно було б застосувати проти вітчизняної еліти та її партнерів. «Серед санкцій згадується «запобігання виведенню капіталів за межі України», хоча цього правила мають дотримуватись усі підприємці без виключень. Говориться і про «зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань». Якби Україна анулювала борг перед МВФ, то отримала б шанс на розвиток. До «надзвичайних заходів» належить і заборона приватизації майна суб’єктами, що походять з «ворожої» держави, хоча державу ослаблює приватизація взагалі», — стверджують соціалісти.

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт