ВІТАЛІЙ ДУДІН: “Майдан: від самозахисту до народовладдя”

Вимогами поточного моменту має бути експропріація власності “Сім’ї”, податковий тиск на олігархів та оновлення місцевого самоврядування. Попереду — найважливіше, але найцінніший інструмент перетворень ми вже здобули — солідарність і взаємодопомогу

Віталій Дудін - юрист, активіст "Лівої опозиції"

Віталій Дудін - юрист, активіст "Лівої опозиції"

Кошмарна епоха в історії України завершилась. Політичне самогубство Віктора Януковича супроводжувалося смертю сотень людей. Попереду — найважливіше, але найцінніший інструмент перетворень ми вже здобули. Це солідарність і взаємодопомога.

Ми не повинні втратити накопичений досвід самоорганізації. Юлія Тимошенко повернулась на волю тоді, коли народ вже виріс настільки, що не потребує „сильної руки”. Аморально виглядатиме, якщо плодами суспільного ентузіазму скористаються олігархи, єдиною конкурентною перевагою яких є менша кількість убитих їхніми прихильниками. Просто безглуздим буде довірити захист демократії праворадикальним силам, для яких свобода є диктатурою проти інакомислячих чи інознемців.

Справжньою перемогою народу буде розвиток у бік справжнього соціалізму та прямої демократію. Соціалізму не слід боятись, як і самоорганізації. Олігархи давно побудували для себе комфорт за наш рахунок. Можливо, тепер прості люди заслужили жити за рахунок паразитів? Наприкінці листопада 2013 року ліві активісти закликали до самоорганізації без політиків, але вони навіть і уявити не могли, наскільки стрімко народ братиме на себе відповідальність і ненавидитіме незмінний політичний клас.

Власність "Сім'ї" має бути експропрійована на користь трудових колективів або передана під їх контроль. Потім потрібно братися за інших олігархів

Політики мають намір сформувати нові керівні органи із тих же облич. Та й навіть якщо вони оновлять персональний склад, нам від цього не стане легше. Якщо ми не можемо вплинути на висунення кандидатур, то ми повинні обмежити їх повноваження та збудувати мережу, яка б унеможливила узурпацію влади. Кожен громадянин, що сплачує податки, має брати участь в реалізації влади, а кожен, хто створює суспільні блага — брати участь в управлінні підприємством.

З метою реальної демократизації суспільства потрібно вжити наступних кроків:

1) Експропрація власності „Сім’ї” на користь трудових колективів, що оберігатимуть власність від розкрадання, матимуть доступ до фінансово-господарської інформації та обиратимуть менеджмент. Майно, покинуте попередніми власниками і менеджмерами, не повинно перейти на користь іншим олігархам!

2) Самоорганізація на районах: створення народних асамблей з метою підтримки правопорядку, контролю за земельними і природними ресурсами, створення центрів антикорупційного реагування (на факти хабарництва, поборів, непрозорі закупівлі і т.п.).

3) Громадським радам при міністерствах вимагати погодження з ними призначення керівників міністерств. Створення колегіальних громадських органів контролю

4) Добитись постійної он-лайн звітності усіх державних та комунальних підприємств та установ. Кожна школа та міністерство повинні демонструвати свою відкритість! Сучасні технології повинні слугувати народу

5) Висунути вимогу відновлення інституту моніторів за правами людини (обрання представників громадськості, які зможуть проникати до будь-яких приміщень МВС та приймати рішення про тимчасове відсторонення керівників підрозділів органів внутрішніх справ) та екстериторіальність вузів

6) Добитись арешту керівників МВС тих регіонів, де застосовувалась проти мирних протестантів

7) Розпочати процес створення трудових адміністрацій – виборних органів на підприємствах, що матимуть доступ до всієї комерційної інформації, володіючі правом розголосити комерційну інформацію, розподіляючі прибуток на суспільно-корисні потреби, що призначають менеджмент і розмір його зарплати. Усі ці можливості дозволяє закріпити колективний договір

Від Верховної Ради України слід вимагати:

1) Ліквідації посади президента та посади „в.о. Президента України”. Навіть за Конституцією-2004 від волі однією людини залежить багато (зокрема, контроль за силовиками). А спікер парламенту не може згідно Конституції виконувати обов’язки президента у випадку його “відсторонення”.

2) Зниження прохідного бар’єру для політичних партій на парламентських виборах до 1%: якщо парламентські щури не бояться конкуренції, то хай пустять народ до боротьби. Передбачити можливість відкликання депутатів. Проведення наступних виборів лише за умови “люстрації мільйонерів”: особи, що мають більше мільйону доларів та наближений до них топ-менеджмент, не мають права брати участь у процесі виборів.

3) Запровадити виборність суддів та місцевих керівників МВС.

4) Проведення місцевих виборів, зокрема, у Києві на повністю мажоритарній основі. Відновлення районних рад та можливість самовисування шляхом збору підписів. Розширення прав місцевого самоврядування та ліквідація райдержадміністрацій.

5) Запровадження справедливого оподаткування всіх олігархів та великих підприємств.

Наступні перетворення описані у документі „План соціальних змін” (10 пунктів).

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт