ВІДЕО: Чому ACTA потрібно зупинити?

Підписавши ACTA тріада найбільших імперіалістичних центрів (США, Японія та 22 країни ЄС) досягла згоди відносно запровадження в Інтернеті нового порядку. Не так важливо, чи приєднається Україна формально до цієї “анти-піратської” угоди. Важливо те, що новий порядок передбачає перетворення всіх країн третього світу на інформаційні гетто через запровадження адміністративно-поліцейських обмежень та навіть кримінальної відповідальності за передачу захищеної копірайтом інформації через кордони країн метрополії. Збереження багатомільярдних доходів «контент-мафії» вимагає збереження монополії їхніх корпорації особливо на ринку країн першого світу, де зосереджені найбільш платоспроможні споживачі. Весь цей бізнес побудовано на системі «вікон», яка дозволяє продавати товар за різними цінами різним споживачам в залежності від їх платоспроможності. Така штучна сегрегація, висловлюючись економічною мовою, – є ціновою дискримінацією, й може бути досягнута лише за умови збереження абсолютної монополії корпорацій на розповсюдження контенту та фактичного поділу Інтернету за критерієм платоспроможності користувачів.

Всі зусилля зі штучної диференціації інформаційних товарів не дають бажаних результатів. Локалізації, надання додаткових сервісів та «пакетування» з іншими непотрібними користувачу товарами не можуть компенсувати бажання користувачів отримати доступ до культурних продуктів не підриваючи свого і без того підірваного економічною кризою матеріального становища. Робітничий клас країн метрополії зовсім не налаштований платити більше за сумнівне задоволення відчувати себе людиною першого сорту, коли є можливість завантажити «контрабандну» копію призначену для людей третього. Вільний доступ до інформації і в першому світі є питанням захисту культурних прав більшості, а в таких країнах як наша – це питання культурного виживання, можливо останнього шансу зупинитись на межі остаточної деградації.

Отже, боротьба проти культурного зубожіння стає міжнародною класовою боротьбою. Тільки солідарність між робітництвом країн імперіалістичного центру та периферії може протистояти наступу сегрегації.

Докладніше дивіться у відео, проілюстрованому зрозумілими прикладами і перекладеному активістами “Лівої опозиції”.

Посилання по темі:

Наступного разу EX.ua закриють назавжди. ACTA вже підписано

Закриття EX.ua – узаконене пограбування 5 млн. українців

Сумна історія Megaupload

Інтернет-контр-революція, або як захистити вільний доступ до медіа-контенту?

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт