«У мене в каструлі ні*уя нема», – водії страйкуватимуть до перемоги

Поки ви читаєте цей текст, у Києві відбувається справжній страйк щонайменше на трьох трамвайних депо — Дарницькому, Шевченківському та Подільському. Активісти «Лівої опозиції» відвідали Подільське депо і підтверджують, що люди налаштовані не скаржитись, а діяти. Схвально робітники поставились до пропозиції лівих активістів запровадити «відкриту бухгалтерію» на комунальних підприємствах столиці. Адже протидія корупції зробила б непотрібним підвищення тарифів на проїзд і ліквідувала борги по зарплаті

Колектив “Лівої опозиції”

Радник гендиректора "Київпастранс" констатував очевидне: влада недофінансовує транспорт

Зарплату не платять, внукам не можна дати грошей, ахметовському «Київенерго» платять, фінансова непрозорість, голод, примусові відрахування на АТО, керівництво «крутить» гроші на банківських депозитах з метою отримання відсотків, борги за «комуналку», проблема з поверненням кредитів. Ось лише невеликий перелік тих негараздів, які вивели працівників КП «Київпастранс» на страйк сьогодні, 18 грудня 2014 року. Ну, і ще те, що винесено в заголовок цього матеріалу.

Поки ви читаєте цей текст, у Києві відбувається справжній страйк щонайменше на трьох трамвайних депо — Дарницькому, Шевченківському та Подільському. Активісти «Лівої опозиції» відвідали Подільське депо і підтверджують, що люди налаштовані не скаржитись, а діяти. Вони готові стояти до повного перерахунку на зарплатні картки боргу з жовтня (деяким працівникам заборгували гроші навіть з вересня). Така ситуація у кількох столичних депо. Трамваї їздять по колу, деякі машини миються або ремонтуються. Словом, усі — на робочих місцях. Але тим не менш генеральний директор «Київпастрансу» Сергій Майзель приїхав ще о 4 годині ранку.

Схвально робітники поставились до пропозиції лівих активістів запровадити «відкриту бухгалтерію» на комунальних підприємствах столиці. Адже протидія корупції зробила б непотрібним підвищення тарифів на проїзд і ліквідувала борги по зарплаті.

Спілкуючись з цими людьми, виникає враження, що це — Греція або Італія. Незважаючи на своє важке становище, люди не вдаються до відстоювання вузькокорпоративних інтересів. Приміром, працівниця, яка перед ЗМІ звинуватила у боргах пасажирів і «пільговиків», наштовхнулась, м’яко кажучи, на громадський осуд з боку колег. Низова ініціатива вражає: водії самі звонили колегам з інших депо і координували спільний «невихід» на роботу. В депо також знаходився Василь Моцюк — радник ген директору «Київпастрансу», який погодився з тим, що в усьому світі громадський транспорт є субсидованим і вирішувати його недофінансування неприпустимо за рахунок підвищення тарифів.

Водії та кондуктори біля прохідної Подільського депо

Невдоволення транспортників назрівало давно. На минулому тижні відбулась акція під Кабміном, організована Вільною профспілкою залізничників України. Вчора, як відомо, відбулась масова акція під Кабміном, під час акції активісти Федерації профспілок України та профспілки «Трудова солідарність» перекрили дорогу. Людей відтіснила міліція. Учора ж увечері транспортники повідомили, що у разі непогашення боргу, вони протестуватимуть і дотримались обіцянки. Щоправда, шляхом тиску керівництву «Київпастрансу» вдалось відмовити від страйку водіїв тролейбусів.

Охорона сперш не пропускала активістів та журналістів на територію депо, заявивши, що відбуваються збори трудового колективу і керівництво КПТ «не дозволило» нікого впускати. Хоча потім охоронці порадили зайти через інший вхід… З водіями і кондукторами були солідарні не лише охоронці, а й директор депо. Він повідомив, що працівників до таких дій підштовхнуло порушення їхніх прав.

Закликаємо підтримувати людей у страйкуючих депо!

Трамваї ремонтуються та їздять по колу. Причина невиходу на маршрут - незадовільний технічний стан

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт