6-7 вересня – Конференція “Війна в Україні і політика лівих”

6-7 вересня 2014 року у Києві пройде міжнародна конференція “Війна в Україні і політика лівих”. Внаслідок військових дій в Україні знищено багато промислових та інфраструктурних об’єктів. Парадоксальна політика уряду, спрямована на подальшу лібералізацію ринку та дерегуляцію економіки в умовах війни, фактично призвела до повного демонтажу системи соціальних гарантій

Оргкомітет конференції

6-7 вересня 2014 року у Києві пройде міжнародна конференція “Війна в Україні і політика лівих”. Організатор: журнал соціальної критики “Спільне”, Центр соціально-трудових досліджень.

Внаслідок військових дій в Україні знищено багато промислових та інфраструктурних об’єктів. Десятки, якщо не сотні тисяч, людей втратили роботу, ще більше стали біженцями. Парадоксальна політика уряду, спрямована на подальшу лібералізацію ринку та дерегуляцію економіки в умовах війни, фактично призвела до повного демонтажу системи соціальних гарантій. Спроби незалежних профспілок актуалізувати негайні заходи з відновлення соціальної рівноваги не тільки систематично ігноруються урядом, але й натикаються на агресивну реакцію з боку правлячих політичних сил. Останні продовжують толерувати агресивні і насильницькі дії крайніх правих, а часто і відверто неонацистських угруповань.

Соціальна катастрофа поглиблюється за рахунок націоналістичної істерії. Населення сходу країни, яке найбільше постраждало від так званої «Антитерористичної операції», дедалі більше стає об’єктом для виключення. Громадянські та соціальні права східних українців дедалі більше делегітимуються завдяки зусиллям влади, радикальних націоналістів та навіть багатьох «лібералів». Соціальні та класові проблеми свідомо підміняються «культурно-історичними» та «ментальними», що призводить до етнізації різних частин України, поглиблення її внутрішнього розколу.

Війна на Донбасі – далеко не перший збройний конфлікт на постсоціалістичному просторі, спровокований конкуренцією місцевих націоналізмів та імперіалізмів великих держав. Чим особлива війна в Україні порівняно з конфліктами у Придністров’ї, Югославії, Абхазії, Чечні, Осетії? У чому полягають болючі подібності? Якою була ліва політика в умовах цих конфліктів і якою вона має бути в Україні?

За участі лівих соціальних активістів та інтелектуалів з України, Росії, колишньої Югославії, Молдови/Придністров’я, Грузії ми збираємося обговорити наступні проблеми:

• Спільне та особливе «локальних конфліктів» у постсоціалістичній Східній Європі: причини, наслідки, конкуренція націоналізмів, вплив великих держав тощо;

• Соціально-політичні зрушення та неоліберальні економічні реформи під прикриттям війни;

• Небезпека праворадикальної загрози та згортання політичної демократії під час війни;

• Ліва позиція та політика під час війни, перспективи масового антивоєнного руху;

• Роль незалежних профспілок та робітничих організацій у примиренні та запобіганні соціальній катастрофі в Україні.

Конференція проводиться за підтримки Фонду Рози Люксембург.

Заявки на участь у конференції просимо надсилати до 10 серпня Ніні Потарській на електронну пошту: nina.potarska@gmail.com. У заявці слід вказати назву доповіді, коротку анотацію (до 500 знаків), ім’я та прізвище доповідача, місце проживання й організаційне членство (за бажанням). Організаційний комітет конференції має обмежені кошти для компенсації вартості проїзду та проживання в Києві.

Доповіді можуть бути допрацьовані до аналітичних статей для публікації у майбутньому випуску журналу соціальної критики «Спільне» на тему подій на Майдані 2013-2014 років.

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт