ГАСЛА МОМЕНТУ: Влада запроваджує “військовий лібералізм”

Українська влада запровадить „військовий лібералізм”, якщо прийме законопроект про “коригування показників бюджету”. Сьогодні громадяни жертвують на армію, а скоро – „скидуватимуться” і на медицину, освіту та пенсії. Про це заявляє “Ліва опозиція”

Колектив “Лівої опозиції”

Українська влада запроваджує „військовий лібералізм”. Прикриваючись потребами оборони, ліберальний Уряд реалізує рекомендації МВФ. Тягар війни буде повністю перекладено на трудящих, а великий бізнес спокійно нарощуватиме прибутки. Про це заявляє соціалістичне об’єднання “Ліва опозиція”, коментуючи внесений до парламенту проект Закону „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2014 рік” (щодо коригування показників)” №4308а. Документ зупиняє дію багатьох “пільгових” законів та розширює права роботодавців більше ніж проект рабського Трудового кодексу.

Не дивлячись на дефіцит коштів, надходження від податку на прибуток підприємств планується зменшити – на 2,8 млрд. грн. При цьому показники дохідної частини бюджету пропонується збільшити, зокрема, податок на доходи фізичних осіб – на 3,3 млрд. гривень (у т.ч. завдяки тотальному оподаткуванню депозитів). „У цьому проявляється тенденція, притаманна попередній владі – бюджет наповнюють прості працівники, а не олігархи”, – вважають українські соціалісти.

Значна девальвація національної валюти унеможливлюють дотримання граничного обсягу державного боргу на встановленому бюджетом рівні, пропонується збільшити граничний рівень державного боргу на кінець 2014 року до 814,2 млрд. грн. На 70% скоротяться видатки на всі контролюючі органи, включаючи ті, що здійснюють нагляд у сфері праці, екології, якості ліків, будівництва, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та безпеки на транспорті, а також АМКУ. Це стає можливим тому, що контрольні органи зможуть проводити перевірки до кінця року лише з дозволу Кабміну, а їх штат уріжуть. Гірничорятувальні заходи на вугледобувних підприємствах будуть фінансуватися менше на 32,3 млн. грн. Зменшення витрат на охорону праці вугільних підприємств пояснюється приватизацією галузі. “Під ніж “потраплять й інші чутливі статті бюджету: фінансування розселення депортованих кримських татар зменшиться на 5,1 млн. гривень.

При цьому видатки на проведення АТО зростуть на 16 млрд. гривень, а на потреби дипломатичних установ – майже на 200 млн. гривень. Відбудеться збільшення видатків за бюджетною програмою „Обслуговування державного боргу” у 2014 році на 328,8 млн. грн. до 46,3 млрд. гривень. “У той час, коли українці переживають скрутну ситуацію, держава виплачує кошти МВФ. Якби вона так переймалась своїм міжнародним іміджем, то передусім відмовилась від залучення неонацистів у якості добровольців”, – вважають ліві. А ще 432,4 млн. гривень буде виділено Кабінету Міністрів України, щоб він зміг здійснювати часткову компенсацію процентних ставок за запозиченнями суб’єктів господарювання (у т.ч. приватних).

„Сьогодні громадяни жертвують на армію, а скоро – „скидуватимуться” і на медицину, освіту та пенсії. Уряд відверто жертвує інтересами рядових громадян, які жертвували кошти на армію. Тоді як олігархи лише зміцнюють свої позиції”, – обурені ліві активісти.

У разі запровадження воєнного стану Кабмін отримає безпрецедентні повноваження. Він встановлюватиме соціальні стандарти (мінімальну зарплату та прожитковий мінімум), виходячи з фінансових можливостей. „Такі повноваження не передбачені ані Конституцією, ані законом про воєнний стан. Стаття 20 Закону України „Про правовий режим воєнного стану” гарантує громадянам право на мінімальну зарплату навіть у випадку трудової повинності, хоча законопроект нівелює право на мінімальну оплату”, – коментують у соціалістичному об’єднанні. Також Уряд зможе за погодженням з президентом зменшувати видатки та спрямовувати кошти на потреби оборони. Законопроект містить корупціогенні положення: в умовах воєнного стану дія тендерного закону не поширюється на закупівлі для потреб Збройних Сил України, „інших військових формувань”, правоохоронних та „інших державних органів” з метою “захисту держави”.

Та навіть без запровадження воєнного стану погіршиться становище більшості трудящих, особливо, „бюджетників”. Дія закону „Про індексацію грошових доходів населення” зупиняється: порядок індексації пенсій, зарплат та стипендій визначатиметься Урядом. Положення статей 32, 56, та 84 КЗпП не застосовуються – про переведення на неповний робочий час не потрібно буде попереджати за 2 місяці, а відпустка за „власний рахунок” не може бути обмежена (сьогодні за угодою сторін вона не перевищує 15 днів).

Керівникам усіх установ, які отримують підтримку з бюджету, потрібно здійснити заходи щодо оптимізації штатної чисельності працівників, а також зменшення надбавок і доплат. Директорам бюджетних організацій надається право без згоди та попередження відправляти працівників у безстрокову відпустку.

„Як бачимо, внаслідок війни виграли лише українські олігархи та світовий капітал в особі МВФ. Радикальні прихильники влади вимагають запровадити воєнний стан? Хай краще вимагають введення воєнного комунізму! Від військового комунізму стане гірше лише олігархам. Від військового стану – лише народові. Наступ на права олігархів не лише посилить обороноздатність країни, а й усуне причини для війни”, – підкреслюють соціалісти.

На думку лівих, Уряд не зможе перемогти проросійських терористів на Сході ціною соціального терору проти власного народу. У той же час, передача власності українських олігархів під контроль суспільства здатна вирішити соціальні проблеми, існування яких і призвело до громадянського конфлікту. Для того, аби захистити свої права, українцям потрібна справжня ліва партія, здатна опонувати політичній волі капіталістів.

24 липня ц.р. о 9-30 – протест радикальних лівих та бойових профспілок біля Верховної Ради проти цього небезпечного законопроекту: https://www.facebook.com/events/257924921063244/?fref=ts

По темі: ГАСЛА МОМЕНТУ: Уряд призупиняє право на освіту і зарплату

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт