11 червня – Обговорення на тему “Кому вигідний мир?” (АНОНС)

Соціалістичне об’єднання «Ліва опозиція» пропонує провести 11 червня ц.р. дискусію на тему військового протистояння на Сході України. Метою є вироблення позиції лівого та демократичного руху щодо поточних подій. Збереження миру є однією із фундаментальних цінностей для соціалістів. Війна в інтересах класу найбагатших — це трагедія, не дивлячись на те, відбувається вона між представниками одного чи різних народів

Колектив “Лівої опозиції”

Соціалістичне об’єднання «Ліва опозиція» пропонує провести 11 червня ц.р. дискусію на тему військового протистояння на Сході України. Метою є вироблення позиції лівого та демократичного руху щодо поточних подій.

Збереження миру є однією із фундаментальних цінностей для соціалістів. Війна за державницькі інтереси — це трагедія, не дивлячись на те, відбувається вона між представниками одного чи різних народів.

Українська влада доклала зусиль, аби посилити конфлікт: відновлення призову, залучення неонацистів до збройних формувань та впровадження антисоціальних реформ на замовлення МВФ лише провокують подальший розкол. З іншого боку лунають виправдання таких кроків: Україна фактично залишена напризволяще західними державами у боротьбі проти імперіалістичної Росії та її агентів. Утворення ДНР і ЛНР виступають суспільним ідеалом для найбільш консервативної та реакційної частини громадян.

В усі часи саме війна використовувалась як засіб зміцнення правлячого класу та штучного зростання його інтересів з інтересами народу. Суспільство стає все більш маніпульованим, готовим позбавитись своїх прав і свобод заради боротьби з «більшим злом». Прихильникам обох таборів стає все складніше давати оцінку ситуації, не скочуючись у відверту ксенофобію.

З обох сторін конфлікту є ті, хто вбачають у війні нагоду поквитатися з іншою частиною країни. Є і ті, хто заробляє на цьому капітали. У свою чергу українські трудящі не мають у цьому конфлікті «своїх». Це не означає, що ми повинні усуватись від вироблення позиції.

Питання до обговорення:

1) Чи призведе зупинення антитерористичної операції до ще більшої ескалації конфлікту?

2) Чи означає припинення конфлікту усунення його причин?

3) Федералізація чи олігархізація: яке відношення має територіальний устрій до вирішення реальних проблем?

4) Обов’язок гуманіста: як допомогти жертвам і чи дозволить це зупинити війну?

5) На кого потрібно тиснути для того, щоб отримати гарантії взаємного припинення вогню?

Час: середа 11 червня 19-00

Місце: Київ, вул.Басейна, 5-Б

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт