СОЦДЕМ: “Путин возрождает империю…”

Нещодавно президент Росії заявив, що Україна вийшла зі складу тоталітарного СРСР не зовсім законно. Ми стверджуємо: Путін відроджує Російську Імперію теж не зовсім законно. Маємо сподівання, що кримчани позбавляться ілюзій щодо “соціалістичної” суті путінського режиму: він є авторитарним, реакційним і мілітаристичним

Колектив “Лівої опозиції”

Сьогодні, 18 березня 2014 року, Росія прийняла рішення про входження АР Крим і м.Севастополя до складу Російської Федерації. Цей крок не грунтується на правових нормах, а на волі однієї людини у Кремлі. Втрата Україною контролю за частиною території має стати “холодним душем” для радикальних українських націоналістів: закономірним наслідком їх ідей є розкол країни. Водночас, маємо сподівання, що кримчани позбавляться ілюзій щодо “соціалістичної” суті путінського режиму: він є авторитарним, реакційним і мілітаристичним. Нещодавно президент Росії заявив, що Україна вийшла зі складу тоталітарного СРСР не зовсім законно. Ми стверджуємо: Путін відроджує Російську Імперію теж не зовсім законно. Але влада, незалежна від народу, плюватиме не лише на закони, а й на будь-які обіцянки.

Навряд чи військова інтервенція Росії перекинеться на інші регіони. Але правлячі класи України й Росії зроблять все можливе для того, аби тримати народи у напрузі і під контролем шовіністичних ілюзій. Оголошене 17 березня бажання українського Уряду пожертвувати соціальними програмами задля воєнних потреб поки не призвело до вибуху народного недоволення. Але лише такою була б адекватна реакція: олігархи, під керівництвом яких Україна втягується у війну, мають самі платити за воєнні потреби і йти на фронт!

Україна вступає у непростий етап своєї історії. До звичних внутрішніх ворогів – олігархів – додаються зовнішні імперіалісти. Це час звернутись до спадщини, зокрема, ірландських революціонерів, які вели боротьбу на два фронти. Видатний марксист Джеймс Коннолі казав, що “націоналізм без соціалізму – суть… національна зрада”. На жаль, нинішні борці за незалежність України не боряться проти капіталізму, який породжує розкол нашого суспільства і нерівність.

Добре, що новій владі вистачає розуму не повертати Крим збройним шляхом. При цьому вони обіцяють створення умов, за яких Крим сам захоче доєднатись до України. Але, що запропонує націонал-ліберальний Уряд, окрім, безвізового режиму з ЄС? Так вони визнають, що Україна не стане Батьківщиною для кримчан – хіба що транзитною територією. Населення Криму забажає повернутися до складу України лише коли вона стане соціалістичною і по-справжньому демократичною. Коли праця кожного цінуватимуться гідно, а держава відповідатиме за здоров’я і безпеку власних громадян. Жодні кордони не повинні слугувати гальмом для розвитку класової солідарності! Україну об’єднає боротьба за звільнення від паразитів. Поки влада знаходитиметься у руках олігархів – кожен з нас буде почувати себе чужим на цій землі.

 

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт