ГАСЛА МОМЕНТУ: Затягування пасків слід почати з олігархів

Заради отримання кредиту від МВФ у обсязі $15 млрд. українська влада готова спровокувати соціальну катастрофу. Уряд шкодить добробуту більшості громадян замість того, щоб пожертвувати інтересами купки олігархів. Про це заявляє соціалістичне об’єднання „Ліва опозиція”. Заходи безпрецедентної жорсткої економії передбачатимуть урізання соціальних виплат, знищення медицини та підвищення тарифів

Колектив “Лівої опозиції”

Заради отримання кредиту від МВФ у обсязі $15 млрд. українська влада готова спровокувати соціальну катастрофу. Уряд шкодить добробуту більшості громадян замість того, щоб пожертвувати інтересами купки олігархів. Про це заявляє соціалістичне об’єднання „Ліва опозиція”. Заходи безпрецедентної жорсткої економії передбачатимуть урізання соціальних виплат, знищення медицини та підвищення тарифів. “Непопулярність заходів ще не гарантує їх ефективності. Україна потрапить у ще більшу боргову кабалу, великий бізнес зміцнить свою владу, а жодних стимулів для розвитку економіки протягом найближчих двох років просто не буде”, – упевнені соціалісти.

Новий Уряд заявив, що Україна сумлінно виконуватиме усі зобов’язання аби підтримати імідж „суверенного позичальника”. При цьому буде здійснюватися виконання усіх умов, поставлених МВФ. Міністр фінансів заявив, що для усіх бюджетних установ будутьреалізовані наступні обмеження: заборона на купівлю форменного одягу, на заповнення вакансій, на виплату за сумлінне виконання обов’язків. Такий огульний підхід відіб’ється, зокрема, на стані вітчизняної медицини і збільшить відтік кадрів з даної сфери. “Схоже, що безкоштовну медицину, передбачену Конституцією, влада розуміє як безоплатну працю медиків”, – вважають українські соціалісти. Представники МВФ зауважують, що рівень роздрібних тарифів на енергоносії в 3-5 разів менший, аніж у сусідніх країнах (зокрема, у Польщі).

Якби влада дійсно хотіла зекономити, то вона б відібрала кошти у олігархів, які за безцінь приватизували підприємства і не доклали зусиль для їх модернізації. Якщо вони справжні патріоти, то вони повинні віддати свої кошти на ліквідацію дефіциту Державного бюджету. Наразі Кабмін декларує необхідність зменшення видатків бюджету на 65-80 млрд. грн. Цю суму можна отримати навіть без масового „розкуркулення”. “Розвиток України почнеться з ліквідації соціальної несправедливості”, – стверджують ліві активісти.

Статки п'яти найбагатших політиків складають майже 60 млрд. гривень - приблизно стільки коштів планується залучити шляхом антисоціальних реформ

Згідно даних видання Forbes, $2,1 млрд. складають статки губернатора Дніпропетровщини Ігоря Коломойського. $1,5 млрд — статки народного депутата Вадима Новинського. Ще $1,3 млрд. — статки народного депутата Петра Порошенка. Народний депутат Сергій Тігіпко володіє ще $1 млрд. Губернатор Донецької області Сергій Тарута має статок у $0,59 млрд. Загальна сума, якою володіють найбільш багаті політики складає $6,49 млрд. Якщо користуватись офіційним курсом НБУ (9,23 грн. / $1), то можна вирахувати, що у гривневому еквіваленті це складає 59,9 млрд. гривень. “Фактично це ті самі 60 млрд. гривень, які прем’єр Арсеній Яценюк хоче отримати із кишень найменш захищених українських громадян”, – підсумовують у “Лівій опозиції”.

Україні не потрібен кредит МВФ на умовах, які суттєво збільшать кількість бідних. Більше того – ми вважаємо не потрібним брати кредит МВФ, допоки існує потенціал інших перетворень, зокрема, за рахунок надмірних коштів олігархів.

“Ліва опозиція” вимагає реалізації наступних кроків:

1) Широке громадське обговорення напрямів виходу із кризи. До моменту завершення конфлікту з Росією провести фахово таке обговорення неможливо. Чому кадрові призначення робляться хоча б з формальним обговоренням, тоді як можливі заходи жорсткої економії не виносяться на широкий загал? Економія коштів на утримання державного апарату має розпочатися негайно. Тоді як економія на пенсіонерах, бюджетних працівниках та соціальних програмах може здійснюватись лише після он-лайн публікації бухгалтерії фондів, державних органів та комунальних підприємств.

2) Соціальна люстрація: позбавити олігархів або влади, або капіталу. Є ризик значного конфлікту інтересів. Новопризначені бізнесмени використовуватимуть посади заради збагачення, а усі економічні жертви населення будуть зроблені заради їхнього процвітання. Свої посади вони використають для просування на тендерах наближених до них фірм, а зекономлені державою кошти будуть спрямовані на надання пільг бізнесу та дотацій з метою виконання соціальних обов’язків, які вони і так повинні виконувати (компенсацій за надання робочого місця і т.д.). Справедливою також можна назвати вимогу, озвучену Самообороною Майдану: кожен із сотні найбагатших українців мусить віддати десяту частину своїх коштів на користь суспільства.

3) Відмова від підписання Угоди про Зону вільної торгівлі. Україні зараз надається шанс підписати Угоди про Асоціацію без Угоди про ЗВТ – на реалістичності цього “Ліва опозиція” наполягала ще у листопаді 2013 року. Вільний рух європейських товарів на територію України зробить марним навіть найтяжчі неоліберальні реформи – економіка все одно рухне.

4) Легалізація тіньового сектору економіки (близько 170 млрд. гривень виплачуються у “конвертах”, а загальний об’єм тіньової економіки складає 350 млрд. гривень). Трудящі повинні мати право оголосити страйк, якщо роботодавець не оформляє із ними трудових відносин. Штрафи за невиплату зарплати і не оформлення трудових відносин повинні бути підвищені принаймні у десятеро (штраф за ухилення від легалізації трудових відносин за Кримінальним кодексом складає 850 гривень).

5) Повернення незаконно вивезених до офшорів коштів. Потрібно негайно денонсувати угоди про уникнення подвійного оподаткування, які фактично звільняють олігархів від податків. Щорічно у офшорні юрисдикції без сплати податків виводяться 30-40 млрд. гривень. Всього у офшори було виведено близько $350 млрд. Представники нинішньої владної команди активно зловживають офшорними схемами. В 2010-му році податківці перекрили кисень всім, крім Пінчука, Коломойського, Ахмєтова, Тарути, Живаго, Фірташа і т.д. Цим людям належать 7 з 10 гривень, зароблених в Україні, бо їм тут належать всі великі підприємства. І вони платять з них низенькі податки на Кіпрі та де-інде, а в Україні – ні. Бо Українські підприємства формально належать кіпрьским та мальдівським підставним компаніям.  А сюди українські прибутки повертаються в якості кіпрських інвестицій теж без оподаткування. Нехай олігархи-капіталісти заплатять податки, а потім ми вирішимо, чи будемо платити за “економічно-обгрунтовані” комунальні тарифи!

6) Прогресивне оподаткування на доходи багатіїв та їх корпорацій. Оподаткування доходів фізичних осіб зі ставкою до 100% на ту частину доходу, що перевищує $15 тис. на місяць, або $150 тис. на рік. В країні 127 мільйонерів (лише офіційних), і вони сплачують 17% податку на дохід, як дрібний підприємець з 15-ма тисячами доходу. А більшість з нас платить 15% відсотків , при зарплатах у 2-4 тис. грн. І ці люди будуть на 20% зменшувати зарплату працівників швидкої допомоги? Ми це будемо терпіти? Ми за європейський вибір! А в Європі мільйонери платять 40-60% податку на особисті доходи  (нагадаємо, що у Франції доходи понад 1 млн. євро взагалі оподатковуються за ставкою 75%). Також потрібним є встановлення підвищеної ставки ПДВ для предметів розкоші (на рівні 25%).

7) Підтримка громадян у кризовий період. Безкоштовний проїзд у громадському транспорті, фіксовані ціни на ліки, заморожування тарифів на ЖКУ, звільнення від необхідності оплачувати ЖКУ у випадку затримки зарплат чи соцвиплат.

8 ) Відмова від виплати зовнішнього боргу, принаймні, до моменту повернення награбованих капіталів (загальний розмір зовнішнього боргу складає близько $75 млрд.). Потрібно добиватися списання усього боргу, що виник з вини олігархічної влади.

Раніше “Ліва опозиція” заявляла, що усі політичні сили, присутні в парламенті, сповідують неоліберальну ідеологію і готові фінансувати бізнес за рахунок більшості населення. Прихід до влади колишньої опозиції і проголошенн нею “непопулярних” заходів лише підтверджує цю тезу. “Протести в Україні повинні тривати до відставки усього політичного класу та скасування неоліберального курсу держави. Влада у державі та на підприємствах повинна належати трудовим радам – тим, хто безпосередньо створює блага”, – зазначають у “Лівій опозиції”.

Наступні перетворення описані у документі „План соціальних змін” (10 пунктів).

Схема виходу з кризи

Альтернатива капіталістичній сваволі є!

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт