В “Українському Домі” проілюстрували занепад капіталізму (МАТЕРІАЛИ)

У середу, 5 лютого, в “Українському Домі” було презентовано погляди лівих на проблеми економіки та шляхи її розвитку в інтересах суспільства. З доповіддю виступив Захар Попович, активіст “Лівої опозиції”, к.е.н., Центр дослідження науково-технічного потенціалу та історії науки НАН України

У середу, 5 лютого, в “Українському Домі” (платформа “Студентського центру”) відбулась лекція на тему “Причини занепаду української економіки та шляхи відновлення інноваційного та соціального розвитку країни”. З доповіддю виступив Захар Попович, активіст “Лівої опозиції”, к.е.н., Центр дослідження науково-технічного потенціалу та історії науки НАН України.

У лекції буде дано короткий огляд історії виникнення та загострення соціально-економічних проблем України в останні 20 років. Більш докладно будуть розглянуті основні системні фактори, які знекровлюють країну та блокують її розвиток (зокрема, буде дано огляд існуючих схем самозвільнення олігархів від оподаткування). На завершення лекції буде представлено мінімальні та невідкладні заходи, які можуть забезпечити наповнення бюджету, зменшення корупції із застосуванням механізмів робітничого та громадського контролю, а також стимулювання технологічного та структурного розвитку економіки на засадах політики дорогої робочої сили. За основу було взято кроки, сформульовані у “Плані соціальних змін”.

Після виступу відбулось нетривале, але жваве обговорення. Варто відзначити, що більшість слухачів була упевнена у необхідності впровадження окреслених заходів, хоча і висловлювали питання щодо ефективності окремих із них.

Нагадаємо, що на минулому тижні на платформі “Студентського центру” відбувся показ фільму “Четверта світова війна”, присвяченого глобальному спротиву проти сваволі влади капіталу. Після перегляду фільму відбулось обговорення, в ході якого представники Євромайдану схвально відгукнулись про необхідність зміни не лише політиків, а й системи у цілому, схваливши при цьому озвучений “План соціальних змін”.

Висловлюємо сподівання, що подібного роду просвітницькі заходи можуть актуалізувати антикапіталістичний порядок денний і змістити акценти протестувальників у бік боротьби за прогресивні соціально-економічні зміни. “Ліва опозиція” наголошує – справжні революційні перетворення розпочнуться не із перерозподілу влади між олігархічними кланами (т.зв. “конституційна реформа”), а зі знищення впливу і привілеїв олігархів.

Вашій увазі пропонуються деякі зі слайдів, що супроводжували лекцію (частина інфографіки сперш була розміщена на порталі “Українська правда”):


Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт