“План соціальних змін”: 10 пунктів (ПРОЕКТ)

Проект документу під назвою «План соціальних змін», що окреслює шляхи покращення добробуту громадян і забезпечення суспільного прогресу. Його поява викликана, зокрема, ігноруванням вимог соціально-економічного характеру в протестах на Євромайдані. Він претендує на те, щоб стати платформою для об’єднання зусиль широкого кола соціальних, лівих і профспілкових ініціатив

Колектив “Лівої опозиції”

Передмова “Лівої опозиції”: Вашій увазі пропонується проект документу під назвою «План соціальних змін», що окреслює шляхи покращення добробуту  громадян і забезпечення суспільного прогресу. Його поява викликана, зокрема, ігноруванням вимог соціально-економічного характеру в протестах на Євромайдані. Він претендує на те, щоб стати платформою для об’єднання зусиль широкого кола соціальних, лівих і профспілкових ініціатив. Текст підготовлений активістами соціалістичного об’єднання «Ліва опозиція» з метою узагальнення усіх, хто асоціює себе зі спільнотою під умовною назвою #leftmaidan.

Гадаємо, зайве пояснювати, що партії трансформують протест у електоральне русло — здобути нові голоси, а не змінити систему. Водночас нам чужі ідеї ліберальних структур, які пропагують ідеї вільного ринку або ж радикальних націоналістів, які нав’язують дискримінаційні ідеї.

Наша мета — зробити, щоб хвиля протесту, викликана соціальною несправедливістю, призвела до усунення першопричин. Причиною більшості негараздів, на нашу думку, є олігархічна система, що склалась завдяки безконтрольному розвитку капіталізму і корупції. Потрібно обмежити егоїстичні інтереси наших олігархів, а не сподіватися на допомогу МВФ чи Росії, що обернеться повною залежністю нашої країни. Ми вважаємо шкідливим апелювати до загальних гасел про євроінтеграцію — слід чітко зазначати зміни, потрібні в інтересах простих громадян, передусім, найманих працівників. У деяких пунктах наведено досвід прогресивних соціальних держав Європи, які впровадили відповідні підходи.

Пункти сформульовані досить помірковано з метою залучити найширше коло організацій. Не приховуємо, що для нас це не стільки реакція на події, що відбуваються, скільки крок до формування сучасної лівої політичної сили, здатної впливати на владу і просувати альтернативу суспільному ладу. «Ліва опозиція» вбачає дані заходи як необхідний мінімум для побудови самоврядного соціалізму — подальшого усуспільнення виробництва з метою розподілу його прибутків на соціальні потреби та делегування функцій держави громадам.

Просимо висловлювати свої зауваження, а також поповнювати перелік підписантів, висловлюючись у Facebook або ВКонтакте або надсилаючи листи на gaslo.info@gmail.com

——-

Заміна одних політиків і олігархів на інших без системних змін не покращить наше життя. Тому ми, соціальні та профспілкові активісти, пропонуємо 10 базових вимог для подолання економічної кризи та забезпечення розвитку України.

1. НАРОДОВЛАДДЯ ЗАМІСТЬ ВЛАДИ ОЛІГАРХІВ
Перехід від президентської до парламентської республіки з обмеженням повноважень президента до представницьких функцій на міжнародній арені. Передача владних повноважень від державних адміністрацій до виконавчих комітетів виборних органів влади (рад) на місцях. Право відкликання депутатів, які не виправдали довіри; запровадження виборності суддів і керівників міліції.

2. НАЦІОНАЛІЗАЦІЯ БАЗОВИХ ГАЛУЗЕЙ ЕКОНОМІКИ
Металургійна, гірничо-видобувна, хімічна галузь, а також підприємства інфраструктури (обленерго, транспорт і зв’язок) мають працювати на добробут суспільства.

3. РОБІТНИЧИЙ КОНТРОЛЬ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УСІХ
ФОРМ ВЛАСНОСТІ
Розбудова за європейським зразком широкої мережі незалежних профспілок, які будуть контролювати діяльність керівництва та забезпечувати права трудящих на робочих місцях. Розширення права на страйк (відмова працювати у разі невиплати зарплати). Право брати кредит за рахунок роботодавця при затримці зарплат (за прикладом Португалії).

Забезпечення on-line публікації даних виробничого, бухгалтерського та управлінського обліку всіх підприємств, на яких працює більше 50 осіб, або з оборотом понад $1 млн.

4. ВВЕДЕННЯ ПОДАТКУ НА БАГАТСТВО
Оподаткування 50%-ою ставкою придбання об’єктів розкоші — яхти, елітні авто та ін. вартістю понад 1 млн. грн. Введення прогресивного оподаткування доходів фізичних осіб. Необхідне підвищення податкової ставки до рівня 50% для осіб із річним доходом понад 1 млн. грн. за прикладом Данії (за такого підходу лише Ринат Ахметов заплатив би до держбюджету в 2013 році не 400 мільйонів за 17% ставкою, а 1,2 млрд. грн.).

5. ЗУПИНЕННЯ ВИВОДУ КАПІТАЛІВ У ОФШОРИ
Скасування нормативно-правових актів, за якими українські підприємства звільняються від оподаткування в ряді офшорних країн для запобігання виведення капіталів в «офшори». Арешт всіх активів «офшорних компаній» в Україні з введенням тимчасової адміністрації до моменту доведення законності інвестованих коштів.

6. РЕАЛЬНЕ РОЗМЕЖУВАННЯ ВЛАДИ ТА БІЗНЕСУ
Заборона займати державні посади та обиратись депутатом до рад усіх рівнів особам із річним доходом понад 1 млн. грн. Проведення загальних перевиборів з дотриманням вищезазначених обмежень.

7. СКОРОЧЕННЯ ВИТРАТ НА БЮРОКРАТИЧНИЙ АПАРАТ
Забезпечення прозорого контролю за державними видатками державних органів. Проведення адміністративної реформи із зменшенням кількості державних управлінців. Уже сьогодні можна замінити цілі відділи комп’ютерними програмами. Натомість за 8 років кількість чиновників зросла майже на 10% і становить понад 372 тис. чоловік (в Україні на тисячу чоловік приходиться 8 чиновників, тоді як у Франції – 5!).

8. РОЗПУСК “БЕРКУТУ” ТА ІНШИХ СПЕЦПІДРОЗДІЛІВ
Послідовне скорочення, починаючи з 2014 року, витрат на апарат примусу: МВС, СБУ, прокуратуру та спецпідрозділи міліції. Недопостимою є ситуація, за якої на фінансування МВД у 2013 році виділяється понад 16,9 млрд.грн., що на 6,9 млрд. перевищує витрати на всю систему охорони здоров’я!

9. ДОСТУП ДО БЕЗКОШТОВНОЇ ОСВІТИ ТА МЕДИЦИНИ
Цього можна досягти за рахунок коштів, отриманих від націоналізованих підприємств, зменшення витрат на силові структури та чиновницький апарат країни. Знищення корупції в цих сферах можливе лише за рахунок підвищення заробітних плат медикам та освітянам і відновлення престижу професій гуманітарної сфери.

10. ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД КРЕДИТНОГО ЯРМА МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Ми виступаємо за відмову від подальшої співпраці з Міжнародним Валютним фондом та іншими міжнародними фінансовими установами і закриттям їхніх представництв в Україні. Потрібно брати приклад з Ісландії, яка відмовилась від оплати боргів, що брались банкірами та чиновниками під державні гарантії для власного збагачення та «соціальних подачок» замість розвитку виробництва.

У вигляді листівки: http://gaslo.info/wp-content/uploads/2013/12/Plan_zmin-A5-1-2.pdf

Підтримують:

- соціалістичне об’єднання “Ліва опозиція”
- ВГО “Інститут “Республіка”
- ГО “Альтера”

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт