“За Європу Соціалістичну”, – ліві на Євромайдані (ФОТО)

У неділю 24 листопада активісти «Лівої опозиції» взяли участь у марші «За Європейську Україну». Свою позицію ліві окреслили так: за підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, але без створення руйнівної для економіки Зони вільної торгівлі

Колектив “Лівої опозиції”

У неділю 24 листопада активісти «Лівої опозиції» взяли участь у марші «За Європейську Україну». «Активісти «Лівої опозиції», які вийшли на протест, не ідеалізують Євросоюз. Але він значно ближче до соціалізму, аніж Україна та інші пострадянські країни дикого капіталізму», — повідомляють вони. Свою позицію ліві окреслили так: за підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, але без створення руйнівної для економіки Зони вільної торгівлі.

Марш також підтримали представники незалежної студентської профспілки «Пряма Дія», які назвали ті зміни, до яких Україна повинна прагнути: «За бойові незалежні профспілки», «За безкоштовний транспорт» та ін. Важливо, що жодних інцидентів під час заходу не сталось — учасники маршу з цікавістю розпитували про сучасний лівий рух. Хіба що була спроба відібрати плакат феміністичної спрямованості, який здався образливим одній консервативно-налаштованій громадянці.

Ліві активісти вийшли з червоним прапором, стилізованим під прапор ЄС, та гаслом «ЗА ЄС: Європу Соціалістичну». Адже Європа — це не монолітне кліше. Європа у нашому розумінні – це країни з передовими прикладами захисту прав людини, засновані на солідарності та високих соціальних стандартах. Держави, де людям соромно за те, скільки грошей вони вкрали у суспільства, а не через їхні сексуальні уподобання. Де робітники виходять на страйки так звично, як і на роботу. Де доступ до освіти й медицини гарантовано навіть для незаможних громадян.


Звичайно, не можна обійтись без озвучування песимістичних очікувань. Підписання Зони вільної торгівлі із ЄС у якості доповненя до Угоди про Асоціацію — це перетворення України на сировинний придаток європейського капіталу. Не маємо сумніву, що, посилаючись на відповідний європейський досвід, наша влада розпочне хвилю неоліберальних реформ: комерціалізацію транспорту; пенсійну реформу; боротьбу з “Інтернет-піратством” та інші речі, про які можна прочитати на нашому сайті. Більше того, значна частина вітчизняних громадян, підозрюємо, мріє просто виїхати за кордон і працювати за копійки, виконуючи роль штрейкбрехерів. Не потрібно очікувати, що Угода про Асоціацію автоматично змінить культуру нашого суспільства. Націоналісти, як зрештою і члени Партії регіонів, не збираються відмовлятись від консерватизму, тому таку суть їхніх “європрагнень” потрібно постійно викривати у агітації.

Але якщо Україна не підпише Угоду про Асоціацію, то українська політика й надалі рухатиметься по звичному колу: владу критикуватимуть не за її буржуазний характер, а за проросійську налаштованість. Ці ілюзії — на руку усім сторонам конфлікту. В будь-якому разі вже сьогодні основний тон на «демократичному» Майдані задають представники недемократичних сил, включаючи ксенофобів із ВО «Свобода». Партійні пропагандисти усіх кольорів намагаються використати захід як трамплін до майбутніх президентських виборів.

Ми повинні закликати учасників Євромайдану боротися за «соціалістичну європеїзацію», незалежно від підписання Угоди. Не потрібно вважати, що цінності, здобуті кількома поколіннями європейців, нам просто впадуть з неба. У кращому випадку ми отримаємо інструмент впливу, такий як інституції, до яких можна апелювати з метою впливу на «нашу» владу. У своїй більшості ті зміни, про які мріють українці, були здобуті якраз зусиллями лівих політичних сил. Потрібно не абстрактно боротися «за Європу», а уточнювати, що саме ми вважаємо прогресивним. Без висунення конкретних класових гасел Євромайдан легко знищити, оскільки за ним не стоятиме інтересу більшості. А без політсил, що захищають інтерес класу трудящих, у разі зближення із ЄС Україна перетвориться на бідну деіндустріалізовану диктатуру на кшталт Угорщини.

Геть владу олігархічну — за Європу соціалістичну!

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт