ГАСЛА МОМЕНТУ: За асоціацію без митних союзів та зон вільної торгівлі!

Ми вимагаємо підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом та впевнені, що вона сприятиме розширенню демократії, збільшенню прозорості влади, розвитку справедливого судочинства та обмеженню корупції. Але при цьому ми не підтримуємо створення Зони вільної торгівлі, оскільки вона несе загрози для української економіки

Колектив “Лівої опозиції”

Ми вимагаємо підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом та впевнені, що вона сприятиме розширенню демократії, збільшенню прозорості влади, розвитку справедливого судочинства та обмеженню корупції. Ми не повинні зволікати ані хвилини із входження України до програми «Горизонт-2020», яка дозволить значно розширити фінансування пріоритетних напрямків наукових досліджень в Україні. Україна повинна прийняти участь в роботі над створенням європейської супутникової системи навігації “Галілео”, та нарощувати співробітництво у напрямках розширення мереж широкосмугового Інтернет-доступу та впровадження технологій електронного уряду та електронної демократії. Все це передбачено проектом Угоди про Асоціацію з ЄС.

Однак існуючим проектом Угоди передбачено далеко не тільки це. Більша частина документу присвячена питанням інтеграції наших олігархів до економічної системи ЄС. Ситуація, що склалася зараз, є унікальним шансом змусити бізнес-кола України і ЄС підписати угоду про асоціацію без запровадження т.зв. розширеної зони вільної торгівлі з ЄС, яка фактично є аналогом Митного Союзу – тільки не зі східними, а із західними імперіалістами. Отже ми вважаємо, що найкоротший шлях до підписання Угоди про Асоціацію – це виключення з неї всіх спірних “економічних пунктів”.

Головною перешкодою для підписання угоди за словами Януковичів та Азарових є те, що вона суперечить вимогам співпраці із східними партнерами з Митного Союзу. Але ж Європейський Союз неодноразово укладав угоди про асоціацію з країнами, навіть не вимагаючи від них створення Зони вільної торгівлі! Якщо створення «поглибленої зони вільної торгівлі» з ЄС справді створює загрози для української промисловості – то нехай Уряд підписує Угоду про асоціацію без ЗВТ. Але при цьому вони мають виконати основні умови ЄС, які стосуються демократії та прав людини. Проведіть судову реформу! Припиніть вибіркове судочинство! Зробіть хоч щось задля того щоб подолати корупцію, якою ваша владно-олігархічна система вже просмерділася зверху донизу!

Нам не потрібні митні союзи, які дадуть вам змогу безмитного вивозу із країни промислової сировини та соняшникового насіння. Ви, українські урядовці, і так перетворили країну на сировинний придаток і вже підписали неоколоніальні угоди про видобуток сланцевого газу з Shell та Chevron. Тепер ви хочете дати їм можливість безмитного викачування цього газу з країни (ст.31 проекту Угоди з ЄС про ЗВТ)? Чи може ви хочете передати ці родовища “Газпрому”? А українцям ви плануєте залишити тільки мертві пустелі та позбавити їх навіть можливості оподатковувати видобуток та вивіз вуглеводної сировини? Адже ви вже встановили в інтересах українських олігархів-експортерів чи не найнижчу в світі плату за користування надрами. Тепер ви хочете скасувати ще і мито на вивіз? Нам все одно, до якого митного союзу ви нас тягнете, нам не потрібен жоден. Українська влада має створювати в країні умови для розвитку, передусім, галузей не видобувної, а переробної промисловості – галузей з великою доданою вартістю та передовими технологіями. Митні союзи навпаки тільки закріплюватимуть за країною роль постачальника сировини, посилюючи структурну деградацію промисловості.

Але задля того, щоб здійснювати політику в інтересах українського народу, Україні очевидно потрібна інша влада – прозора та підконтрольна; та, яка орієнтується не на зменшення видатків олігархії за рахунок зменшення витрат на робочу силу (згадаємо проекти Трудового кодексу), а на технологічну модернізацію та підвищення продуктивності праці за рахунок політики дорогої робочої сили. Адже не секрет, що ті країни ЄС, де на одного працюючого припадає чи не найменше робочих годин на рік (як в Німеччині), мають найвищий рівень ВВП на душу населення.

Ми за максимальну інтеграцію із усіма європейськими країнами, яка іде на користь українському робітництву. За прозорість не тільки влади, але і бізнесу. За суспільний та робітничий контроль не тільки за державними інституціями, але і за олігархічними холдингами, як українськими, так і європейськими, американськими чи китайськими. І за Shell та Chevron, так само як і за “Газпромом” і “Нафтогазом України”. За “Міттал Стіл”, і за ахметовським “Метінвестом”, за жевагівським Ferrexpo і за “Євразом”… Всі олігархи мають бути поставлені під контроль! Саме це і означає для нас європейський вибір! І в цьому нас підтримують представники лівих партій Німеччини, Франції та інших країн. Їх позиція – це скасування віз для українців, розширення співробітництва в усіх гуманітарних сферах, профспілкова та робітнича солідарність.

Наше гасло: За ЄС – проти олігархів!

Проти влади олігархічної – за Європу Соціалістичну!

Уточнимо, що дану точку зору розділяють не всі активісти “Лівої опозиції”. Тому цим матеріалом започатковується дискусія на цю тему

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт