Зрив презентації книги: у “свободівців” скінчилися аргументи (ВІДЕО)

13 листопада ц.р. у київській «Книгарні Є» мала відбутися презентація збірки «Український Троцький. Тексти Лева Троцького про Україну» та дискусія на тему «Троцький і незалежність України». Проте захід було фактично зірвано: близько половину із 60 присутніх на заході осіб склали ультраправі. Вони почали перебивати виступаючих та штовхатись, після чого адміністрація закладу скасувала презентацію

Колектив “Лівої опозиції”

Міліція і охорона прибули на місце презентації лише за 20 хвилин після початку хуліганських дій

Міліція і охорона прибули на місце презентації лише за 20 хвилин після початку хуліганських дій

13 листопада ц.р. у київській «Книгарні Є» мала відбутися презентація збірки «Український Троцький. Тексти Лева Троцького про Україну», яка є першим виданням творів цього відомого революціонера українською мовою після 1920-х років, та дискусія на тему «Троцький і незалежність України». Проте захід було фактично зірвано: близько половину із 60 присутніх на заході осіб склали ультраправі. Вони почали перебивати виступаючих та штовхатись, після чого адміністрація закладу скасувала презентацію. Про це повідомляє соціалістичне об’єднання «Ліва опозиція», що виступило співорганізатором презентації.

«З події можна зробити висновок, що українські праві не схильні до дискусії. Провокатори називали постать Троцького суперечливою, та при цьому не підкріплювали це жодним аргументом, окрім хіба звинувачень у пропаганді сатанізму», — вважають ліві. Більшість провокаторів склали молоді праворадикали, зокрема, у одязі фірм Wehrwolf і Thor Steinar, що традиційно виступають атрибутами неонацистів. Лунали заклики «поховати організаторів разом з цією книжкою», а також погрози щодо використання піротехніки і ртуті у приміщенні книгарні. Міліція прибула за 20 хвилин після початку хуліганських дій, хоча завідомо знала про подію.

Серед провокаторів були і кандидати в народні депутати від партії «Свобода» на минулих виборах — Руслан Андрійко та Юрій Ноєвий. «Перший образився на те, що Лев Троцький названий «видатним українським революціонером», очевидно, натякаючи на його етнічне походження. Хоча відомо, що вклад Лева Троцького в розвиток української культури був значно вищим, аніж кожного із керівників ВО «Свобода» разом узятих», — повідомляють ліві активісти. Троцький в молодості навіть перекладав байки Крилова українською, і, попри всю неоднозначність трактувань його фігури, був одним з небагатьох політиків у світі, які у 1930-х роках всерйоз піднімали гасло української незалежності.

«Замість заслуховування фахових виступів професора Лондонського столичного університету Марка Бойцуна та доктора історичних наук Юрія Шаповала гості «Книгарні Є» були змушені переконатись у байдужості націоналістів до історії», — зазначають у «Лівій опозиції». — Троцький у інтерпретації правих виявився і організатором Голодомору (під час цієї трагедії Троцький вже давно перебував в опозиції і декілька років, як був у вимушеній еміграції), і одвічним ворогом української незалежності (хоч насправді Троцький визнав уряд Центральної Ради на переговорах у Брест-Литовську, а наприкінці 30-х навіть агітував за вихід України зі складу СРСР)».

За словами організаторів заходу, повторення націоналістами міфів про Троцького, які часто-густо походять із сталіністських та чорносотенних стереотипів — частина маніпуляцій з історичною пам’яттю, які мають на меті викреслити історію всієї української лівиці. «Так, ніби Іван Франко і Леся Українка не були соціалістами. Ніби не було не лише Лева Троцького, а й Нестора Махна і Миколи Кибальчича, боротьбистів і митців-комуністів «Розстріляного відродження» — таких різних, але одночасно таких неприйнятних для одновимірного прочитання історії, в якому є місце лише для націонал-консервативних «героїв» та суцільних зовнішніх ворогів», — резюмують у соціалістичному об’єднанні.

Також активісти звертають увагу на збіг обставин: «Відомо, що удень ВО «Свобода» та інші опозиційні партії проводили акції протесту біля Київради та парламенту, однак жодного результату вони не принесли. Компенсувати свою політичну імпотенцію представники партії вирішили за рахунок зриву дискусії на історичну тематику. Виходить, що вивіска «демократичної опозиції» дозволяє нав’язувати тоталітарні порядки і визначати заборонені теми?».

Усі бажаючі мали можливість придбати книгу „Український Троцький” та поспілкуватись з упорядниками видання. Відзначимо, що книга вільно продається в українських книгарнях, а також була презентована у Києві 3 листопада — під час презентації „Нові профспілки та демократичні ліві”. Презентації продовжаться в містах України.

Замовити книгу: http://gaslo.info/?page_id=4158

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт