Проблема із зарплатами на “Київпастрансі” стала очевидною (ФОТО)

У неділю 10 листопада представники “Лівої опозиції”, об’єднання “Боротьба” та інші активісти розвішували плакати з написами “Працюю без зарплати”, “Водій без зарплати” і подібного змісту прямо на тролейбуси №№11, 12, 43 поблизу ст.м. “Виставковий центр”

Колектив “Лівої опозиції”

Працівники "Київпастрансу" працюють без зарплати, починаючи з серпня

Працівники "Київпастрансу" працюють без зарплати, починаючи з серпня

У неділю 10 листопада було проведено чергову акцію протесту проти невиплати зарплат на “Київпастрансі” у формі “японського страйку”. Активісти “Лівої опозиції”, об’єднання “Боротьба”, Вільної профспілки залізничників України та студентської профспілки “Пряма дія” розвішували плакати з написами “Працюю без зарплати”, “Водій без зарплати” і подібного змісту прямо на тролейбуси №№ 11, 12, 43 поблизу ст.м. “Виставковий центр”. Акція пройшла успішно: водії та пасажири реагували схвально, штрейкбрехери та представники начальства – невдоволено.

Наразі в ряді автобусних, трамвайних та тролейбусних депо почали утворюватись первинні організації Вільної профспілки залізничників України. Водії, що кинули виклик рабським умовам праці, ризикують піддатися тиску. Ліві й профспілкові активісти пояснювали пасажирам свої дії, а також роздавали листівки і 4-ий випуск газети “Транспортник”. Не обійшлося без цікавих моментів – водій, відомий серед колег своєю лояльністю до адміністрації, зірвав плакат зі свого тролейбусу. На фоні реакції всіх інших водіїв така поведінка стала ганебним винятком.

"Право страйкувати - гарантія зарплати"

"Право страйкувати – гарантія зарплати"

Підкреслимо, що зараз розгортається боротьба представників бюджетних організацій проти затримки зарплат. Нещодавню перемогу здобули співробітники Львівського національного університету ім. І.Франка – їм було погашено заборгованість після оголошення наміру страйкувати.

В цих умовах невдоволені працівники усіх професій повинні єднатися між собою у боротьбі проти нинішніх проблем та за розширення права на страйк. Така боротьба повинна мати організований, а не відчайдушний характер: потрібно налагоджувати зв’язки, а також захистити себе, створивши непідконтрольну начальству профспілку. Як показує досвід спілкування з працівниками “Київпастрансу”, вони поступово позбуваються однаково шкідливих ілюзій про те, що “проблеми не можуть бути подолані” / “вирішаться самі собою”. Видається, що подібні акції інформаційного характеру потрібно проводити, принаймні, щонеділі.

Фото у соцмережі Facebook

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт