НАРКОМ #9. Обдаровані школи

За словами Д.Табачника, в Україні є унікальна практика підтримки обдарованих дітей. Хоча на статус “обдарованих” можна претендувати лише маючи заможних батьків

«Освітню систему України вирізняє унікальна практика підтримки обдарованих дітей», — заявив свого часу міністр освіти і науки Дмитро Табачник. Тепер він почав розкривати таємницю, що під цим малось на увазі, розповідаючи, за якими критеріями керуються «найкращі середні школи» при прийнятті дітей. Київський ліцей “Лідер” та Кловський ліцей, як виявилось, звертають увагу далеко не на схильність дітей до навчання. «Авжеж, вони в першу чергу орієнтуються на батьків, що мають можливість допомогти школі», — розповів він у інтерв’ю журналу «Експерт-Україна» від 3-9 червня 2013 року №21 (392).

«Ми вимагаємо дотримання двох правил: щоб гроші не ходили в готівковому вигляді, а йшли через безготівковий рахунок, і щоб усі витрати були обов’язково узгоджені між органом батьківського самоврядування та педколективом», — фахово роз’яснив пан міністр. Він додав, що дотримання процедури важливо, адже кілька хороших директорів досі звільнені не через вимагання “подарунків”, а за… «вільний обіг готівки». Наскільки ми розуміємо логіку міністра, згадані ним обдаровані діти проявлятимуть свої здібності лише в “обдарованих” школах. А якісна освіта, на думку пана Табачника, може бути лише платною.

Чи означає це, що держава відмовилась від фінансування освіти? Чи не є така «першочерговість» порушенням статті 24 Конституції, яка забороняє привілеї чи обмеження за ознаками майнового стану? Чи не є це, власне, публічним вимаганням хабара?

Нажаль, ці та інші питання українську парламентську опозицію не цікавлять. Вони підозрюють Дмитра Табачника у ненависті до української нації, тоді як не помічають більш очевидних для більшості народу речей. Куди важливіше для них є, приміром, питання вилучення з навчальної літератури терміну «Велика вітчизняна війна».

Тому не виключено, що вже за три тижні в парламенті буде прийнято новий закон про вищу освіту, який узаконить «фінансові» пропозиції міністра на рівні закону.

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт