Працівники “Аеросвіту” вимагали зарплат і права на страйк (ФОТО)

21 лютого 2013 р. працівники фіктивно-збанкрутілої авіакомпанії «АероСвіту» знову вийшли на акцію протесту. Активісти “Лівої опозиції” підготували гасла «Зарплата во сне за полет наяву» і «Гроші „Приват“ — на виплату зарплат». Плакат профспілчан «Ні ПРИВАТному небу», до речі, теж недвозначно говорив, де можна знайти необхідні ресурси

Колектив “Лівої опозиції”

21 лютого 2013 р. працівники фіктивно-збанкрутілої авіакомпанії «АероСвіту» знову вийшли на акцію протесту під стіни Адміністрації Президента. Організатором заходу виступила профспілка бортпровідників «АероСвіту», що входить до Конфедерації вільних профспілок України. Узгодивши свою участь, цей важливий захід відвідали і активісти «Лівої опозиції».

Акція відбулася за день до спливу місячного терміну з моменту першого мітингу незалежних профспілок та працівників «АероСвіту», який відбувся 22 січня на тому ж місці, щоб змусити владу відреагувати на незаконне банкрутство авіакомпанії, звільнення людей та невиплату зарплатні. Тоді робітники передали Віктору Януковичу лист на 105 сторінках, де розповіли про численні порушення законодавства керівництвом компанії «АероСвіт». Як можна здогадатись, ситуація не змінилася. Прокуратура почала перевірку, але незаконні звільнення тривають — у порушення всіх норм Кодексу законів про працю. Керівництво вже підтвердило, що збирається скоротити штат авіакомпанії на 2/3. Працівникам навіть не видають довідки про доходи вже звільнених співробітників для постановки на облік у службі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю.

В акції взяли участь близько трьох сотень людей, переважно молоді дівчата та хлопці. Пікетувальники прийшли з плакатами та банерами «Вимагаємо легалізації страйків на транспорті», “Припиніть незаконні звільнення працівників «АероСвіту», «Збережіть наші робочі місця». Активісти “Лівої опозиції” підготували гасла «Зарплата во сне за полет наяву» і «Гроші „Приват“ — на виплату зарплат» .Плакат профспілчан «Ні ПРИВАТному небу», до речі, теж недвозначно говорив, де можна знайти необхідні ресурси. Адже добре відомо, що доки «АероСвіт» веде до банкрутства власник — група «Приват» Ігоря Коломойського, інше дітище цього капіталіста — «ПриватБанк» — процвітає.

Невідомі бійці невидимого фронту намагалися зірвати мітинг авіаційників, пошкодивши звукову апаратуру, але робітники все одно сказали своє гучне «Ні!» порушенням їх прав. Протестувальники скандували «Роботи, зарплати, чиновників за грати!», «Ми — не раби!», «Ганьба!», «За право страйкувати, як не дали зарплати!» та кидали паперові світло-зелені літачки в бік Адміністрації президента.

Відкрив мітинг Вадим Рачительний, який очолює Асоціацію працівників льотного складу цивільної авіації України (ПАЛС). Він повідомив, що співробітникам «АероСвіту» загалом заборгували 80 млн гривень і закликав до розширення фронту боротьби, додавши, що акцію прийшли підтримати члени профспілок залізничників, працівників метрополітену, працівників освіти та науки.

Лідер профспілки бортпровідників «АероСвіту» Веніамін Тимошенко розкрив картину зухвалого нищення робочих місць. Він підкреслив, що у той час, як власники можуть свавільно звільняти працівників і доводити компанію до банкрутства, працівники транспортної галузі позбавлені такого важливого засобу боротьби, як страйк, який наразі заборонений у сфері пасажирського транспорту. Тому авіаційники, як і активісти “Лівої опозиції”, наголошують необхідності розширення права на страйк. Не обійшов він своєю увагою і те, куди йдуть гроші, які мали б покривати заборгованості співробітникам авіакомпанії: «3 мільярди на „Євробаскет-2015“ в них [у групи „Приват“] є, а повернути 80 мільйонів заборгованості по зарплатам — ні». Тому авіатори, бортпровідники та бортмеханіки збираються ближчим часом протестувати і під стінами «ПриватБанку» — «там, де знаходяться наші зарплати, плата за відрядження та вихідна допомога».

Мати-одиначка Юлія Сергєєва, помічниця керівника зміни у Центрі контролю експлуатації «АероСвіту», яка уже три місяці не отримує зарплату, спростувала неправдиву інформацію, яку розповсюджує компанія: «У ЗМІ розповідають, що нам виплатили зарплати, але не вірте цьому. Є одиниці, яким пощастило отримати бодай якісь гроші — серед моїх колег таких аж троє. За яким принципом керівництво вирішувало, кому платити, а кому ні — невідомо. Я працюю в „АероСвіті“ з 1995 року, у мене — шістнадцятирічні син і донька, але поки не отримала ні копійки, і таких як я — більшість. Моя сім’я виживає за рахунок пенсії моєї мами. До того ж, я ще взяла кредит у „Приватбанку“, який щодня „здирає по три шкури“ і погрожує судами. Віддайте мені мої зароблені гроші, і тоді — я віддам вам!»

У своєму виступі активіст «Лівої опозиції» Денис Пілаш закликав до класової солідарності усіх найманих працівників у боротьбі проти великого капіталу та наголосив на вимозі розширення права на страйк. «Чимало молодих людей, моїх ровесників, ніколи не користувалися літаками. Якщо свавілля капіталу продовжуватиметься, майбутні покоління взагалі можуть не побачити літаків», – додав він.

Розходячись з мітингу, профспілковці пообіцяли нових протестів — адже Адміністрація Президента залишилась байджужою до їх вимог. «От нас сьогодні запросили в адміністрацію, я так і не зрозумів мети нашого запрошення, поговорили ні про що. Скорочення тривають, зарплати не платять, всі порушення як були, так і лишаються», — резюмував Веніамін Тимошенко в інтерв’ю порталу «СтрайкUA».

Активісти «Лівої опозиції» висловлюють своє захоплення рішучістю працівників “Аеросвіту” і закликає всіх людей найманої праці об’єднатися у відстоюванні свого актуального класового інтересу.

Джерело фото: КВПУ

Comments
One Response to “Працівники “Аеросвіту” вимагали зарплат і права на страйк (ФОТО)”
Trackbacks
Check out what others are saying...
  1. [...] Процвітаючий “Приват Банк” і банкрутуючий “Аеросвіт”, що належать одній фінансово-промисловій групі, теж [...]Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт