СОЦДЕМ: “Секонд-хенд ганьбить…”

Ревнителі моралі зі статусом VIP неодноразово нарікали, що, скажімо, акції скандального руху «Femen» псують імідж України. А тепер виходить, що заради іміджу держави українцям доведеться ходити оголеними, оскільки «секонд-хенди» заборонять?

Колектив “Лівої опозиції”

Чимало українців звикли з тим, що слово «опозиція» — це не антонім до слова «влада». Прояви фанатичного гніву, які виникають між двома таборами, цілком вкладаються в логіку конкуренції між бізнесменами.

Тому навряд чи слід вважати сенсацією заяву мера Сум Геннадія Мінаєва на підтримку борців з пам’ятниками Леніну. Пан Мінаєв запропонував слідом за руйнуванням пам’ятника в м.Ахтирка взятись за аналогічні об’єкти у Сумах. Оголосивши «свободівця» Ігоря Мірошниченка своїм цілковитим союзником, він заявив: «До його лютої ненависті до комуністів завжди буде додаватися моя люта ненависть». Звичайно, нема нічого протиприродного у тому, що праворадикали зі «Свободи» і впливовий прихильник Партії регіонів знайшли спільну мову. Їм однаково вигідно, щоб з голови пересічного громадянина витравити будь-які згадки про соціалістичну революцію. Або ж, принаймні, зайняти громадян корисною діяльністю на кшталт захисту / руйнування символів. Їх боротьба проти демонізованого тоталітарного минулого — не більше ніж виправдання для побудови тоталітарного майбутнього.

Але є питання, коли співпадіння думок у владі й опозиції може ускладнити виживання громадян тут і зараз. Куди «ближчою до тіла українця» є пропозиція депутата від «Батьківщини» Віталія Немілостивого заборонити одяг «секонд-хенд». Нагадаємо, на загрозу секонд-хенд наголошувалось навіть в урядовій Програмі активізації економіки. Тепер же цю лоббістську ініціативу проштовхують, здавалось би, опоненти Уряду. Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про заборону оптової торгівлі, крім комісійної, уживаних текстильних виробів, одягу та взуття» заслуговує на увагу. Говориться, що така продукція «несе загрозу життю людей та довкіллю, а також створює негативний імідж нашої країни у світі». Мабуть, для посилення ефекту наводиться загрозлива, на думку депутата, статистика: на кожного українця припадає 10 кг імпортованого одягу «second hand»! Закриття магазинів «секонд-хенд» призведе до підвищення попиту на вітчизняний одяг і залучення сотень тисяч працівників у «різні галузі вітчизняної економіки». Саме так, а не навпаки!

Звичайно, «імідж держави», як і абстрактні «національні інтереси» — це штучні цінності, якими можна виправдати будь-який абсурд. Але ж якщо вже поважні представники суспільства зайшли на це поле, то виникають відповідні запитання…

Чи ганьбить нас колаборація політичного мейнстріму з правими радикалами?

Чи ганьбить нас розкіш на фоні бідності?

Чи ганьбить нас, коли споживачі «Brioni» та «Louis Vuitton», позбавляють громадян права вдягатись за доступними цінами?

Цікаво, що ревнителі моралі зі статусом VIP неодноразово нарікали, що, скажімо, акції скандального руху «Femen» псують імідж України. А тепер виходить, що заради іміджу держави українцям доведеться ходити голими, оскільки «секонд-хенди» заборонять?

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт