ГАСЛА МОМЕНТУ: «Україна має закріпити статус флагмана піратства»

Україна має закріпити статус флагмана серед піратів усього світу. Про це повідомляють у соціалістичному об’єднанні «Ліва опозиція». «До недавнього часу Україна встановлювала лише «анти-рекорди», — пояснюють активісти. Але, на думку лівих, «українці не можуть собі дозволити почивати на лаврах піратської держави — потрібно постійно підтверджувати статус»

Колектив “Лівої опозиції”

Пам'ятник "пірату №1" в історії України - Петру Сагайдачному - може стати привабливим місцем для "туристичного паломництва"

Україна має закріпити статус флагмана серед піратів усього світу. Про це повідомляють у соціалістичному об’єднанні «Ліва опозиція». Як відомо, Міжнародний альянс інтелектуальної власності (ІІРА) у своєму щорічному звіті назвав Україну серед пріоритетних країн, які Торговій палаті США слід внести у список держав, де систематично порушуються авторські права.

«Здобуття Україною статусу «пірата №1» — перше досягнення часів незалежності. Адже перше місце в цьому рейтингу вказує на рівень свобод, якими користуються більшість громадяни. До недавнього часу Україна встановлювала лише «анти-рекорди», займаючи перші місця за рівнем корупції, бідності чи работоргівлі. Або ж мова йшла про покращення умов для ведення бізнесу, тобто розширення свобод лише частини суспільства», — пояснюють активісти.

Але, на думку лівих, «українці не можуть собі дозволити почивати на лаврах піратської держави — потрібно постійно підтверджувати статус».

Передусім, вони підкреслюють, що Україна не в повній мірі використовує свої переваги, як головного пірата. Зокрема, у “Лівій опозиції” пропонують надавати політичний притулок піратам, яких переслідують у США, Британії та ЄС. Це, на їх думку, зміцнило б інтелектуальний потенціал країни, послаблений “відтоком мізків”. На думку лівих, потрібно присвоїти звання Героя України інтернет-активісту Аарону Шварцу, що нещодавно покінчив життя самогубством після репресій з боку влади США. “Він віддав життя за те, щоб студенти усього світу, зокрема, українці мали змогу читати закордонну наукову пресу, – вважають у “Лівій опозиції”. – Тим більше є прецеденти, коли це почесне звання надавалось і негромадянам України, і посмертно”.

“Замість паразитувати на рекламному оздобленні краденого голівудського контенту держава мала би всіляко стимулювати створення власного контенту для вільного розповсюдження, та впровадження механізмів підтримки авторів в залежності від того, наскільки їх творчість потрібна суспільству. Першим індикатором цього може служити її популярність серед піратів”, – відзначають у “Лівій опозиції”.

Також вони вважають за потрібне оголосити мораторій на виплату державними установами роялті за придбання програмного забезпечення. “Принаймні, до ліквідації дефіциту Пенсійного фонду України”, – уточнюється у заяві.

Окрім цього, ліві активісти вимагають декриміналізації ст.176 ККУ “Порушення авторських і суміжних прав” без комерційної мети. “В Україні гуманізуються економічні злочини, але відповідальність за порушення авторських прав досі загрожує позбавленням волі на два роки”, – нагадують українські ліві.

Фахівці соціалістичного об’єднання «Ліва опозиція» прогнозують, що не маючи змоги забезпечити дотримання своїх прав інтелектуальної власності в Україні, західні контент-монополії будуть намагатися побудувати нову «залізну завісу»: «Ми сподіваємось, що пірати всього світу виступлять на підтримку України у випадку агресії з боку транснаціональних центрів впливу».

«Звичайно, доступ українців до вільного контенту жодною мірою не компенсує надзвичайно-скрутного становища, в якому перебувають українці, але ми повинні захищати існуючі здобутки. Тому наше гасло: Свобода! Рівність! Піратська солідарність!», — проголошують у «Лівій опозиції».

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт