Ліва молодь вшанувала “арсенальців” та закликала боротись за право на страйк (ФОТО)

Київська ліва молодь в чергове вшанували повсталих робітників заводу “Арсенал”, а також виступила за розширення права на страйк. Акція розпочалась о 16-00 – саме в цей час закінчується зміна працівників легендарного заводу

Колектив “Лівої опозиції”

Київська ліва молодь в чергове вшанувала повсталих робітників заводу “Арсенал”, а також виступила за розширення права на страйк. У акції 29 січня 2013 року прийняли близько півсотні представників студентської профспілки “Пряма Дія”, ГО “Альтера”, “Боротьба” та соціалістичного об’єднання “Ліва опозиція”. Акція розпочалась о 16-00 – саме в цей час закінчується зміна працівників легендарного заводу.

Страйк на заводі “Арсенал”, що переріс у збройне повстання у січні 1918 року – знакова подія для лівих з багатьох причин. Сьогодні, коли і влада, і права опозиція обирають у якості своїх кумирів тих, хто придушував повстання, як ніколи актуально згадати про подвиг “арсенальців”. Робітники “Арсеналу” виступили проти держави, яка за гаслами про незалежність намагалась приховати свій класовий характер і небажання здійснювати зміни в інтересах трудящих. “Сучасні і тодішні буржуазні політики вважають, що “державна незалежність” виправдовує будь-яку кров. На їх думку, людське життя не має цінності, а громадяни мають існувати заради держави”, – вважають ліві активісти. Під час акції проводились паралелі з 1918 роком та сьогоденням: тоді українська еліта, аби вберегти свою владу зверталась за домогою німців, а зараз – до МВФ. Символічно, що місія МВФ прибула в Україну саме у цей день.

Як відомо, до повстання на “Арсеналі” призвело, зокрема, відсутність елементарних трудових прав. Сьогодні ж права, заради яких проливали кров революціонери минулого, порушуються роботодавцями. Гарантією дотримання цих прав є розширення права на страйк: зняття заборон щодо страйків у сфері транспорту, ліквідація формулювання про незаконність політичних страйків, а також дозвіл індивідуальних страйків. “Страйки із захисними вимогами мають відбуватись за рішенням профспілки, а не половини усього трудового колективу, без попередження і неефективних примирних процедур. Інакше право на страйк лишатиметься фікцією”, – відзначають ліві активісти. Активісти “Лівої опозиції” підготували плакати “Проти обмежень права на страйк” і “Без формальних перешкод хай страйкує весь народ”. Лунали гасла: “За право страйкувати, коли нема зарплати” та “Страйк без перешкод – це гарантія свобод”.

На думку лівих активістів, розширення права на страйк має бути одним з головних питань на порядку денному соціальної боротьбі. Зокрема, така вимога міститься у перехідній програмі “Лівої опозиції”: http://gaslo.info/?page_id=2374

Минулорічна акція: http://gaslo.info/?p=736

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт