МУЗИЧНЕ ГАСЛО: «Cios». Стрітпанк хмельницький

Пісні стрітпанк-гурту «Cios» – це не абстрактні заклики, а оцінка конкретних реалій сучасної України

Віталій Дудін, “Ліва опозиція”

 Останні роки на українському Oi!/streetpunk-фронті, як правило, без змін. Такі події як вихід нових музичних альбомів трапляються украй рідко. Тому вихід дебютного альбому хмельницького гурту «Cios» з однойменною назвою, безперечно, є подією помітною:

http://cios.bandcamp.com/album/cios

Якщо порівнювати гурт з чимось до цього існуючим, то, передусім, хотілось би згадати стрітпанк-гурт “Rebel Boys”, що виник у Києві у 2004 році і за кілька років існування став певною мірою легендарним гуртом серед антифашистів. Але на відміну від своїх попередників «Cios», відрізняється більшим інтересом до соціальних проблем. Найближчі сучасні аналоги – російські гурти «Ничего Хорошего» та «Военное Положение». Визнаємо, нічого особливо-відмінного у музичному плані ви не почуєте. Попри свою якість, на оригінальність музика претендувати не може. Розрахована музика теж на визначене коло слухачів. Та все ж вона достатня для висловлення меседжів гурту.

Тексти – українською та російською (в одній з пісень звучать обидві мови), а також є кавер на польську групу “Analogs”. Загалом склалось враження, що субкультурній тематиці («пиво, кохання і футбол») відведено напрочуд незначну роль, аніж це допускають закони даного жанру. Навіть навпаки — одна з пісень присвячена не відпочинку, а роботі:

«Вони спороджують мiста, винагорода їм – це бiднiсть,
В малiй «хрущовцi» порожнеча принижує їх гiднiсть.
У кожного родина, тому без коливання
Боротись мусять щогодини лише за виживання»

(«Невидимі герої»)

Також привертає увагу пісня «Rock against R.A.C.». У ній йдеться про проблему, особливу актуальну для колишнього СРСР — коли правий радикалізм і неонацизм виправдовує своє існування через неприйняття радянського тоталітарного «комунізму». Музиканти наголошують на тому, що така реакція є абсолютно неадекватною:

«Как смог ты так легко купиться на нацисткий тренд?
Твой антикоммунизм – это лишь лживый аргумент.
Тобою движет мода и дешевый эпатаж.
Я не коммунист, но этот рок не наш!»

(«Rock against R.A.C.»)

Окрема подяка гурту за те, що вони не спілкуються зі слухачами абстрактними закликами про “погану Систему”. Вони дають оцінку найбільш характерним рисам реалій сучасної України ХХІ століття, де влада збагачується за рахунок народу, а опозиція допомагає цей народ роз’єднати:

«Їх діти в Лондоні, гроші — в Швейцарії,
Вони ж розповідають нам про Батьківщину,
I знову для історії пишуть сценарії,
Аби для чвар відшукати причину»

(«Думай сам»)

Підсумовуючи зазначимо, що творчість «Cios» однозначно заслуговує на повагу. Маєм сподівання, що вона не лише допоможе зробити українську некомерційну музику більш унікальною, але й доможе молоді не вестись на популярні упередження та пропаганду правлячого класу.

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт