СОЦДЕМ: “Було ваше…”

Фонд соцстрахування на випадок безробіття, згідно нового закону про зайнятість, у 2013 році перейде під управління пані Королевської

Колектив “Лівої опозиції”

Отже, новий Уряд сформовано. Повернення посади міністра КМУ та призначення цілих п’яти віце-прем’єрів свідчать відхід від проголошеної адмінреформи і обіцяють зростання коштів на утримання бюрократичного апарату. Створення нового Міністерства доходів і зборів України, що об’єднає ДПС і ДМС, поки дозволяє прогнозувати лише єдину зміну — корупція у митній та податковій сферах буде майже однаковою.

«Новий склад уряду засмучує і тривожить», — так прокоментував призначення депутат Віктор Пинзеник. Мабуть, тому, що не виявив себе у новому Уряді у ролі виконавця непопулярних реформ. Адже, принаймні, одній людині з опозиції така роль знайшлася: неолібералка Наталія Королевська була призначена на посаду міністра соціальної політики. У свій час вона перейменувала очолену нею Українську соціал-демократичну партію в партію «Україна — Вперед!». Можливо, і Мінсоцполітики змінить свою назву на більш милозвучну капіталу? Скажімо, Міністерство соціальної підтримки бізнесменів.

Серед непопулярних змін, які будуть впроваджуватись у наступному році — монетизація пільг. Очікується й масове закриття «збиткових» шахт, тому цікаво, якими недолугими методами буде долатись проблема безробіття шахтарів. Не виключено, що в 2013 році з ініціативи Королевської буде прийнято закон, який дозволить виплачувати допомогу по безробіттю менше прожиткового мінімуму.

Своєрідною винагородою за концентрацію на собі негативу стане те, що під контроль гламурної бізнесвумен перейдуть мільярдні кошти: Пенсійний фонд, Фонд загальнообов’язкового державного соцстрахування з тимчасової втрати працездатності, Фонд соцзахисту інвалідів і Фонд загальнообов’язкового державного соцстрахування на випадок безробіття. Згідно нового закону про зайнятість, останній Фонд у 2013 році фактично перейде під управління міністерства (читай — міністра). Міністерству значно простіше буде керувати Фондом, адже раніше його Наглядова рада формувалась на основі представництва різних соціальних партнерів – туди входили, у тому числі, представники профспілок. Виплати безробітним залежатимуть від пані Королевської, у розумінні якої держава має відмовитись від протекціонізму у соціальній сфері. Можливо, вона знайде цим коштам більш гідне, на її думку, використання…

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт