У Києві й Одесі пройшли акції пам’яті розстрілу в Жанаозені

Акція на річницю подій в Жанаозені у Києві зібрала близько 50-60 учасників лівого та правозахисного руху. Неподалік від Арки дружби народів активісти намагались, попри складні природні умови, запустити в повітря небесні ліхтарики

Колектив “Лівої опозиції”

Небесний ліхтарик на пам'ять про вбитих нафтовиків Жанаозену

Небесний ліхтарик на пам'ять про вбитих нафтовиків Жанаозену

Трагедії на кшталт розстрілу робітників у місті Жанаозен змушують позбутися певних ілюзій. Наприклад про те, що варварство — це далеке минуле. Вище цінності людського життя можуть бути поставлені псевдо- цінності громадського порядку чи приватної власності. У країні, де є суди, парламент і визнання прав людини одночасно можуть відбуватись терористичні акти та війна проти власного народу. Окрім цього, трагедія ілюструє, що націоналізм досі може слугувати виправданням для придушення повстань за гідні умови життя. Для України, де націоналістична демагогія близька і владі, й опозиції, а робітничий клас слабкий і позбавлений масових бойових організацій, “Жанаозен” означає не лише прикрий випадок, а й пересторогою на майбутнє. Для того, щоб покінчити з варварством доведеться докласти ще чимало зусиль.

Акція на річницю подій в Жанаозені у Києві зібрала близько 50-60 учасників лівого та правозахисного руху. Попри свої ідеологічні відмінності, активісти були солідарні в тому, що злочин влади має бути покараним. Неподалік від Арки дружби народів активісти намагались, попри складні природні умови, запустити в повітря небесні ліхтарики. Було розгорнуто плакати „Покарати вбивць робітників Жанаозену” та „Державний теракт у відповідь на страйк”, а також пролунали кілька виступів.

У цей же день в Одесі відбулась акція пам’яті, під час якої невелика група лівих активістів прийшла під стіни почесного консульства Казахстану в Одесі. Не було прапорів і гучних заяв, були свічки і хвилина мовчання.

Хотілось би зазначити, що підтримка трудящих Казахстану не повинна обмежуватись лише річницею тих кривавих подій. Потрібно слідкувати за подіями в республіці – арешти та вбивства робітничих лідерів тривають і надалі. Чим більше акцій солідарності пройде, тим менше буде приводів для акцій пам’яті.

Нагадаємо, що акція пам’яті робітників відбулась у Києві й Одесі у день розстрілу – 16 грудня 2011 року.

Висвітлення у ЗМІ: http://ukrafoto.com/reportages.php?id=15882

Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт