ТЕРНОПІЛЬ: нацисти напали на організаторів презентації журналу “Спільне” (ФОТО)

Афіша презентації 1 грудня у Тернополі 10 неонацистів побили чотирьох організаторів презентації журналу соціальної критики „Спільне”, присвяченого порушенню трудових прав. Про це повідомляють представники соціалістичного об’єднання “Ліва опозиція”.

Презентація мала відбутись у обласному Краєзнавчому музеї о 13.00. Але о 12.00 чотири організатори прямо у приміщенні музею піддалися нападу з боку 10 неонацистів — більшість з них є футбольними хуліганами ФК „Нива” (Тернопіль). Нападники, незважаючи на чисельну перевагу, застосували газові балони, а одному з організаторів розбили голову, наносячи удари стільцем (зараз йому наклали шви).

Відомо, що організатором нападу виступив член ВО „Свобода” Ігор Костюк („Діджус”). Напередодні презентації він погрожував ініціаторами презентації в Інтернеті та здійснював мобілізацію місцевих ультраправих.

Причиною нападу було побоювання ультраправих щодо можливого поширення лівих ідей на Західній Україні, хоча саме цей захід мав просвітницький характер. Ініціаторами презентації виступали анархісти і антифашисти з руху „Соціальний Опір”. Учасники мали намір обговорити форми зловживань з боку роботодавців (зокрема, питання нестабільної зайнятості), а також визначити актуальні вимоги розширення прав трудящих і профспілок (у тому числі, зміни у реалізації права на страйк). „Нацисти таким чином виступили проти того, що б тернопільчани критично мислили, більше знали про вільну освіту, вільну працю, класову експлуатацію та скептично ставилися до міфів про міграцію. Це символічно – ультраправі сьогодні фактично перешкоджають низовій самоорганізації трудящих та молоді, — відзначає один із організаторів заходу на ім’я Максим. — Наразі ультраправі здатні „переконувати” опонентів виключно за допомогою насилля”.

На місце прибули співробітники міліції. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження.

Після інциденту відбулась запланована презентація і дискусія.

Нагадаємо, що це далеко не перший напад на лівих соціальних активістів. У Києві лише восени було вчинено два напади праворадикалів на членів студентської профспілки “Пряма Дія”: http://direct-action.org.ua/1436

Пізніше стало відомо, що відповідальність за напад взяла організація “Тризуб ім.С.Бандери”. У своїй заяві вони підкреслили, що мали на меті не дозволити поширювати ідеї “анархо-комуно-сатанізму” і “безбожні ідеї бездержавного існування народів”: http://banderivets.org.ua/ne-dozvolysh-nikomu-plyamyty-ni-slavy-ni-chesti-tvoyeyi-natsiyi.html На своїх сторінках у соцмережах вони зазначають, що участь у нападі брали участь і представники інших рухів та організацій.

Телефон постраждалих: 093-710-24-13

Випуск журнал “Спільне” №4 “Класова експлуатація та класова боротьба”: http://commons.com.ua/?p=12239

Лівий активіст Ілля Власюк з травмою руки

Кров у залі, де мала проводитись презентація


Кількох осіб травмовано підручними засобами

Постраждалий від неонацистів, якому наклали шви на голову

Постраждалий від неонацистів, якому наклали шви на голову

Ігор Костюк - член ВО "Свобода" і організатор нападу на презентацію журналу соціального критики "Спільне"

Ігор Костюк - член ВО "Свобода" і організатор нападу на презентацію журналу соціального критики "Спільне"

Comments
One Response to “ТЕРНОПІЛЬ: нацисти напали на організаторів презентації журналу “Спільне” (ФОТО)”
Trackbacks
Check out what others are saying...
  1. [...] This report is based on an article originally published on the web site gaslo.info. [...]Leave A Comment

НАША КНОПКА

ГАСЛО: Головний аналітичний сайт